Zmones zmonems
Finansai

P2P platformos – jei nusprendžiate jas pasirinkti

Svarstote, kas būtų geriau – kreiptis į oficialius kreditorius ar pasinaudoti tarpusavio skolinimo platformomis? Be abejo, vienareikšmiško atsakymo į tokį klausimą tikrai nėra ir negalėtų būti, kadangi kiekvienas atvejis yra labai individualus ir skirtingas. Tai, kas gali pasirodyti tinkama vieniems, gali visiškai netikti kitiems. Be to, labai skiriasi ir vartotojams reikalingos pinigų sumos. Bet kuriuo atveju, jei jūsų nežavi mintis ilgam laikui įsipareigoti oficialiems kreditoriams, tuomet akivaizdu, kad jūs linksite prie šiuolaikinių tarpusavio skolinimo platformų. O kadangi jų Lietuvoje yra ne viena ir ne dvi (jų sąrašą galite rasti tarpusavio skolinimo platformų palyginimo portale ŽmonėsŽmonėms.lt), jums neturėtų būti sudėtinga pasirinkti būtent tą, kuri geriausiai atitinka jūsų numatytus finansinius tikslus.

Žinoma, tik niekuomet nereikėtų suprasti klaidingai – vien todėl, kad tarpusavio skolinimo platformos yra labai populiarios ir jomis šiandien naudojasi begalė žmonių, dar nereiškia, kad paskolos jose yra suteikiamos bene kiekvienam dėl jų besikreipiančiam vartotojui. Taip tikrai niekuomet nebuvo, nėra ir nebus. Vartotojų mokumo vertinimo reikalavimai mūsų šalyje jau ne vienerius metus yra labai griežti. Visa tai yra įtvirtinta Lietuvos Respublikoje galiojančiuose vartotojų mokumo vertinimo įstatymuose, kuriais turi vadovautis tiek oficialūs kreditoriai, tiek ir tarpusavio skolinimo platformos. Ir turbūt šiuo atveju jums kilo klausimas, tai, kas gi iš tikrųjų yra tarpusavio skolinimo platformos?

Jos tikrai nėra kreditoriai, kadangi jos nesuteikia paskolų. Tarpusavio skolinimo platforma yra operatorius, kuris atlieka savotiško tarpininko vaidmenį. Tai reiškia, kad jis yra atsakingas už visą paskolų suteikimo administravimo procesą. Ir viena iš jo funkcijų neabejotinai yra vartotojų mokumo vertinimo procedūra. Todėl jei jūs nusprendžiate pasinaudoti tarpusavio skolinimo platformomis, būsite vertinami operatoriaus, atsižvelgiant į daugybę skirtingų finansinių veiksnių – nuo jūsų gaunamų mėnesinių pajamų, iki jūsų turimų finansinių įsipareigojimų ir jų dydžio. Galiausiai, jei jūs esate įvertinami teigiamai ir jūs turite gerą asmeninę kredito istoriją, esate įtraukiami į paskolų prašančių asmenų sąrašus. Tuomet investuotojai renkasi paskolas ir į jas investuoja savo pasirinktas pinigų sumas.