Nuo ko priklauso saulės elektrinės įrengimo kaina?

Rate this post

Norite įsirengti saulės elektrinę ant savo stogo? Gerai paskaičiuokite. Tai yra ilgalaikė investicija, todėl įvertinkite visus UŽ ir PRIEŠ. Saulės elektrinė kaina gali nustebinti net visko mačiusius, bet apie viską iš eilės.

Saulės elektrinės įrengimo kaina priklauso nuo įvairių veiksnių. Štai keletas pagrindinių veiksnių, kurie gali paveikti kainą:

  1. Sistemos dydis ir galia. Didėjant saulės elektrinės plotui ir galiai, didėja įrengimo kaina. Kuo didesnė sistema, tuo daugiau saulės modulių ir įrangos bus reikalinga.
  2. Saulės modulių tipas. Skirtingų tipų saulės moduliai turi skirtingas kainas, priklausančias nuo jų efektyvumo, kokybės ir gamybos technologijos. Monokristaliniai moduliai yra brangesni, bet efektyvesni, o polikristaliniai moduliai yra pigesni, bet mažiau efektyvūs. Ant stogo sunkiai pastatomi veidrodiniai moduliai (jie jų apačioje montuojamas veidrodis, kuris atspindi šviesą iš apačios)
  3. Inverteriai yra svarbi saulės elektrinės dalis, kadangi jie konvertuoja saulės modulių sugeneruotą srovę į naudojamą elektros energiją. Kainos skiriasi priklausomai nuo inverterių tipo (centriniai, mikroinverteriai) ir jų kokybės. Aišku ir nuo gamintojo vardo.
  4. Montavimo sistema. Montavimo sistemos kaina priklauso nuo pasirinktos konstrukcijos ir medžiagų, taip pat nuo įrengimo vietos (stogo, žemės, ant sienos). Reiktų priminti, kad ant senoviško asbestinio šiferio stogo dangos saulės elektrinės nėra montuojamos. Taip pat ant molinių čerpių.
  5. Darbo kaina. Įrengimo darbai gali sudaryti didelę dalį bendros saulės elektrinės įrengimo kainos. Juk dirba komanda iš mažiausiai 2-4 žmonių. Darbo kainos priklauso nuo regiono, rinkos sąlygų ir paslaugų teikėjo kvalifikacijos.
  6. Leidimai ir mokesčiai. Saulės elektrinės įrengimui gali būti reikalingi tam tikri leidimai ir mokesčiai, kurie taip pat veikia bendrą kainą.
  7. Papildomos įrangos ir darbų kaina: Prireikus papildomos įrangos, pvz., elektros energijos saugojimo sistemų (baterijų), saulės elektrinės įrengimo kaina didėja. Tikroji kaina paaiškėja po projektavimo darbų.

Kadangi kiekvienas projektas yra unikalus, rekomenduojama kreiptis į kelis saulės elektrinių įrengimo paslaugų teikėjus, kad gautumėte tikslesnį įvertinimą, atsižvelgiant į jūsų poreikius ir norimus rezultatus.

Kiek konkrečiai kainuoja įrengti saulės elektrinę?

Lietuvoje 1 kW galingumo moduliai yra montuojami už 1000 eurų. Tai reiškia, kad 9 kW galingumo saulės elektrines kaina yra apie 9000 eurų be APVA paramos. Ji išmokama vėliau, jau įsirengus elektrinę. Paramos dydis yra 323 eurai už 1 kW, todėl realiai mokate 677 eurus už 1 kW modulio įrengimą.

Specialistai rekomenduoja esant galimybėms įsirengti 10 kW galios elektrinę, net jei jūsų suvartojimo poreikiai yra mažesni. Skirtumas nedidelis, o investicijos atsiperka greičiau, nes didžioji dalis elektros gali būti parduodama ir taip kompensuojamos suvartojamos elektros energijos sąskaitos. Naktį saulė nešviečia ir elektra negaminama. Reikia pagalvoti ir apie ilgas ir niūrias žiemas.