Norite būti sveiki? Pradėkite nuo dantų priežiūros

Rate this post

daktarasYra ligų, kurios šiuo metu ne ką mažiau aktyvios ir grasinančios žmogui, nei buvo akmens amžiuje. Štai, poavyzdžiui, kariesas šiuo metu įgijęs neįtikėtiną agresyvumą. Kariesas pradeda kankinti mažame amžiuje, tiek pieninius, tiek nuolatinius dantis ir greitai sugeba pažeisti net kelis danties paviršius. Negydomas kariesas sunaikina dantis iki šaknų, sukelia žandikaulio ir kitų šalimais esančių audinių uždegimą ir sparčiai plečiasi. Tuo tarpu uždegimas ir bakterijos patekusios į kraują, užkratą išnešioja po visą organizmą. Daugiausia dėl to nukenčia sąnariai, skrandis, inkstai bei širdis. Taigi, jei skundžiatės nuolatinėmis ligomis ir silpnu imunitetu, odontologijos klinika turėtų atsidurti prioritetų sąraše – apsilankykite ir sužinokite ar jūsų dantys nekenkia visam organizmui.

Kaip tinkamai prižiūrėti dantis?

Teisinga dantų priežiūra nėra sudėtinga. Tai tik kelių įpročių savo gyvenime suformavimas. Pirmiausia, dantis reikia valytis dantų šepetėliu ir dantų pasta du kartu per dieną, ryte ir vakare po valgio. Prieš valantis dantis reikėtų išsivalyti tarpdančius dantų siūlu. Daugiau kartų nei 2 valyti dantų nerekomenduojama, kadangi per dažnas valymas gali pakenkti dantų emaliui. Po pietų reikėtų išskalauti burną su skalavimo skysčiu. Jis ne tik pašalina maisto likučius iš burnos ertmės, tačiau ir dezinfekuoja vietas, kurios paprastai neprieinamos dantų šepetėliu, t.y. liežuvio šaknis, po liežuviu, gomurys bei vidinė skruostų dalis. Skalavimo skysčiu rekomenduojama naudotis ne dažniau kaip 1-2 kartus per dieną, kitaip didesnis kiekis dezinfekavimo skysčio gali sutrikdyti natūralią burnos mikroflorą.

Vertėtų atkreipti dėmesį į valgomą rūgštų maistą ar rūgščius gėrimus. Rūgštūs maisto gaminiai laikinai suminkština dantų emalį ir dėl to iš emalio pašalinamos kai kurios mineralinės medžiagos. Suminkštėjęs emalis yra pažeidžiamas, todėl dantų negalima valyti šepetėliu apie valandą laiko po valgio. Geriausia iš karto po valgio pašalinti maisto likučius tarpdančių siūlu.

Visgi, dantų priežiūra yra itin sudėtinis dalykas ir sunku numatyti kas gali kenkti, net jei ir atrodo darote viską teisingai. Tad kad būtumėte sveiki ir nekankintų ne tik dantų ligos, tačiau ir visos kitos, reguliariai lankykitės pasirinktoje odontologijos klinikoje. Jei pradėsite gydytis nuo mažų „skylučių“, jos nevirs didelėmis ir skaudžiomis problemomis.