namai
Namai bei Interjeras

Nekilnojamas turtas: kaip išsirinkti?

namaiKiekvienas žmogus pasvajoja, kaip turi atrodyti jo būsimi nuosavi namai, tačiau atėjus laikui, įgyvendinti svajonę, dažnai susiduriama su labai realistiška tikrove: svajonių nekilnojamas turtas per brangus. Tokiu atveju lieka kelios išeitys: keletą, o dažnai atvejais ir keliolika metų taupyti, prašyti banko paskolos, tačiau kartais ji gali pasirodyti per didelė kišenei arba apriboti savo norus. Pastarasis variantas, žmonėms, norintiems turėti savo nuosavus namus, paprastai būna priimtiniausias, tačiau tai nereiškia, kad pigesnis variantas bus prastesnis. Taigi, į ką atkreipti dėmesį, perkant naują būstą?

Verta pastebėti, kad nekilnojamo turto skelbimai negali skųstis siauru asortimentu. Tad, rinktis tikrai yra iš ko. Visgi, svarbiausia atminti, kad nekilnojamas turtas nėra vienadienis pirkinys, todėl visada planuokite į ateitį. Tarkim, jei šiuo metu gyvenate vienas ar su antra puse, jums tikrai turėtų pakakti vieno ar dviejų kambarių buto, tačiau jei ateityje planuojate šeimos pagausėjimą, vertėtų pagalvoti apie didesnį būstą. Ypač tada, jei ateityje norite turėti kelias atžalas. Tiesa, dideli ir prabangūs butai nėra pigūs, todėl  norėdami sutaupyti, visada galite pirkti tik dalinai įrengtą būstą. Jie visada pigesni, o ir įsirengti galėsite pagal savo skonį ir galimybes.

Be to, svarbu apsvarstyti ir vietą, kurioje yra jūsų išsirinktas nekilnojamas turtas. Jei mėgstate miesto šurmulį, tai butas centre arba senamiestyje yra turbūt optimaliausias pasirinkimas. Kita vertus, vertėtų pagalvoti ar tokia aplinka jūsų nevargins. O štai jei vertinate ramybę ir šeimyniškus rajonus, butas miesto pakraštyje jums puikiai tiks. Beje, tokie butai paprastai būna naujos statybos, moderniai įrengti, puikaus išplanavimo bei turi gerą susisiekimą su likusia miesto dalimi.

Ir galiausiai nepasiduokite pirmam įspūdžiui. Nekilnojamo turto skelbimai kartais būna šiek tiek pagražinti ir pakoreguoti, todėl nukeliavę apžiūrėti savo galimai būsimų namų, galite nusivilti. Kitas variantas – iš didelio noro įsigyti nuosavą būstą, nepamatysite jo trūkumų. Tad, planuodami vykti apžiūrėti išsirinkto nekilnojamojo turto, pravarčia kitų nuomonė. Taigi, jei su jumis keliaus artimas žmogus, kuris gali patarti, tikrai neišsirinksite būsto, dėl kurio ateityje teks gailėtis. Sėkmės!