dfds keltas

Nebrangūs keltų bilietai atveria naujas keliavimo galimybes

Rate this post

dfds keltasKelionė automobiliu vargina? Aišku, kad vargina, jei be perstojo važiuojate daugiau nei 1000 kilometrų. Tai ne tik vargina, bet ir pavojinga gyvybei! Ką gi daryti, jei reikia nuolatos automobiliu vykti į Švediją, Vokietiją, Daniją, Didžiąją Britaniją, Norvegiją? Alternatyva tokioms kelionėms yra viena – kelionės keltu.

Nebrangūs keltų bilietai ir įvairios akcijos dabar tautiečiams leidžia dažniau rinktis keltą, o ne ilgą ir varginantį vairavimą, ar skrydį lėktuvu. Iš Lietuvos galima nuvykti į Švediją ir Vokietiją. Keltų bilietai iš Klaipėdos uosto į Kylį (Vokietija) ir Karlshamną (Švedija) kainuoja vos 238 litus į vieną pusę arba 476 litai į abi puses. Tai kaina vienam asmeniui. Du asmenys keliauja šiek tiek brangiau – už 255 Lt į vieną pusę arba 510 Lt į abi puses. Važiuodami į Vokietiją automobiliu daugiau išleisite degalams, o rizika pakliūti į kamščius ar avarijas yra daug didesnė, nei plaukiant keltu.

Pigūs keltų bilietai atveria ir daugiau galimybių keliauti kitose šalyse. Pavyzdžiui, iš Danijos ar Prancūzijos galima persikelti į Didžiąją Britaniją, taip pat ir Norvegiją. Kad pakliūtumėte į Angliją nereikia vykti iki Prancūzijos. Pakanka atvykti tik iki Olandijos, iš kur keltu nukeliausite į Rytų Angliją. Yra daugybė kitų variantų, kurie padės jums sutaupyti pinigus ir automobilį.

Kelionių keltais privalumai:

  • Saugiau, nei automobiliu. Keltų avarijos Baltijos ir Šiaurės jūrose – gana retas reiškinys, tuo tarpu keliuose žūsta šimtai žmonių kas dieną.
  • Galima vykti prikrautu automobiliu. Vykstant 1000 kilometrų pilnai pakrautu automobiliu kyla rizika, kad jis gali sugesti. Kelte automobilis tiesiog stovi.
  • Sutaupoma kurui. Kuro kainos užsienio šalyse kiek didesnės, nei Lietuvoje, tad sutaupysite nemažai. Pavyzdys – nuo Klaipėdos iki Kylio važiuojant keliais yra 1500 km atstumas. Vidutiniškai degalų (8 l) suvartojantis automobilis pareikalaus pilno bako degalų už 300-400 litų, tuo tarpu kelto bilietas – vos 240 Lt.
  • Nepavargstama kelionėje. Tai ypač svarbu, jei automobiliu vykstama darbo reikalais, kai laukia įvairūs susitikimai, konferencijos, parodos
  • Kelionės metu laikas neprailgsta, nes kelte siūlomos įvairios pramogos.

Kelionių keltais trūkumai:

  • Sugaištama daugiau laiko. Laivas negali plaukti tokiu pat greičiu, kaip važiuoja automobiliai. Dėl to kelionė yra kiek ilgesnė, nei važiuojant automobiliu.
  • Ribotas maršrutų pasirinkimas. Akivaizdu, kad plentu laivai irgi neplaukioja, todėl susisiekimas galimas tik tarp jūrų uostų. Tai gali kelti papildomų problemų, jei reikia nuvykti į kitus miestus, kurie yra atokiau nuo uosto, pavyzdžiui, iš Vilniaus tektų vykti dar 300 km iki Klaipėdos, o iš Kylio iki Berlyno – dar 350 km.

Pastebima, kad keltais keliaujantys vairuotojai iš Lietuvos dažnai piktnaudžiauja alkoholiu kelto baruose ir pramogų zonose. Tai asmeninė problema, kuri gali virsti dideliais nemalonumais, nes atvykusius iš keltų mėgsta tikrinti vietos teisėsaugos pareigūnai. Gal ir privalumas, kad tokios pramogų zonos keltuose yra, tačiau nesugebėjimas atsispirti neprisigėrus yra didelis asmeninis trūkumas.

Keltų bilietai apima tik kelionę keltu. Papildomai apmokestinamos pramogos, gyvenimas kajutėje ir maitinimas. Tai papildomai kainuoja apie 250-700 litų į vieną pusę vienam asmeniui.

Keliaukite keltais! Tai saugu, patikima ir nebrangu!