Namuose įrengiame židinį: į ką atkreipti dėmesį?

Rate this post

zidinys

Židinys – tai ne tik šilumos ir jaukumo šaltinis, bet ir interjero puošmena. Tad apie židinio įsirengimą vis dažniau pagalvoja ne tik individualių namų, bet ir daugiabučių gyventojai. Tiesa, tokiu atveju reikia gauti bent 50 proc. kaimynų sutikimą.

Židiniai tapo namų traukos centru: aplink židinį pavakaroti susirenka ne tik namiškiai, bet ir netikėtai užklydę svečiai. Tačiau kad židinys būtų funkcionalus – šildytų ir šviestų, ir derėtų prie interjero, reikės įvertinti ne tik jo technines ypatybes, erdvę, kurioje židinys stovės, bet ir daugelį kitų niuansų. Labai svarbu ir tai, kokiomis apdailos medžiagomis bus dekoruojama aplink židinį esanti erdvė, kiek saugus ir ekonomiškas prietaisas.

Kur montuoti/statyti židinį?

Židiniai būna dviejų tipų – montuojami į sieną arba pastatomi. Projektuojant naujo namo interjerą, dažnai židinys arba krosnelė tampa „atspirties tašku“, nuo kurio pradedamos kurti būsimojo interjero vizualizacijos. Šiuolaikiniuose namuose dažniausiai sujungiamos svetainės ir virtuvės (valgomojo) erdvės, tad židinį stengiamasi įkurdinti taip, kad jis būtų matomas iš bet kurio šios erdvės taško.

Prieš įrengiant židinį, reikėtų pagalvoti apie saugius atstumus: neįrengti židinio pernelyg arti durų, apgalvoti, kokie baldai bus statomi, ar esant židiniui patalpoje jie lengvai sutilps ir t. t. Pagal tai reikėtų parinkti židinio dydį bei formą. Po to reikės pagalvoti, kuo dekoruosite grindis aplink židinį, kad žarijos nesugadintų gražiojo parketo. Šiuo atveju tiks plytelės ar akmenukų danga, specialus stiklas.

  • Daugiau ir praktiškesnių sprendimų ras tie, kurių svetainės ir valgomojo erdvė didesnė (pvz., bent nuo 30–40 kv. metrų).

  • Didesnėse patalpose galima suprojektuoti specialią koloną ir joje įkurdinti židinį.

  • Bute, nedidelėse erdvėse įrengti židinį bus sudėtingiau: čia labai pasiteisina kampiniai židiniai.

  • Analogiškai nedideliuose namuose ir butuose tinka nedidelės dekoratyvinės krosnelės.

Itin platų židinių asortimentą rasite el. parduotuvėje decopolis.lt, o kai daugiau pasirinkimo alternatyvų, lengviau pritaikyti tinkamus sprendimus individualiuose projektuose. Trumpiau tariant, židinys turi funkcionuoti ne kaip atskiras interjero elementas, bet papildyti darnią visumą ir įsilieti į ją.

Židinys interjere: kaip priderinti?

Židinį reikėtų derinti prie interjero, nes ir židinių stilius skiriasi. Pavyzdžiui, namuose, kuriuose puoselėjamas klasikinis ar antikvarinis stilius, labai tiks masyvūs židiniai su natūraliu akmeniu (pvz., marmuru), lipdiniais ar raižiniais. Tokio tipo židinių dekoras – intensyvus, puošnus, židiniai turi daug detalių ir patraukia dėmesį.

Moderniuose, minimalistinio stiliaus namuose židinys turėtų įsilieti į bendrą visumą ir būti kuo paprastesnis, mažiau išsiskiriantis iš bendro konteksto. Dažniausiai židiniai būna interjere vyraujančios spalvos ar kontrastingų spalvų. Kuriant modernių židinių apdailą, dažniau naudojamos tradicinės medžiagos, pavyzdžiui, dekoratyvinės plytelės, dažytas stiklas ir pan. Gaminant modernaus stiliaus židinius, platesnė ir naudojamų medžiagų gama: nuo skardos iki plieno.

Moderniame interjere labai dažnai ieškoma netikėtų sprendimų: židinys netgi gali būti integruojamas į stalą ar pakabinamas, jau nekalbant apie keistas židinio formas (apvalus, ovalo formos, trukampis ir kt.).

Tiems, kurie dažnai atnaujina namus ir kurie nenori būti įsprausti į griežtus interjero kanonų rėmus, rekomenduojama rinktis krosneles. Nedidelės krosnelės yra lengvai sumontuojamos jau įrengtuose namuose, o jų stilių gama tokia plati, kad krosnelę pasirinks ir klasikos, ir modernaus stiliaus gerbėjai.

Apie ką dar pagalvoti įrenginėjant židinį?

Židiniai jau savaime asocijuojasi su jaukumu, aukštesne kokybe, šiluma, todėl verta pagalvoti ir apie geresnės kokybės duris, langus – gal netgi medinius panoraminius, vienu metu leidžiančius mėgautis tiek židinio skleidžiama šiluma, tiek ir vaizdu pro langą. Svetainėje fenestrum.lt rasite medienos ir aliuminio pakeliamų ir stumdomų langų, medinių stumdomų terasų durų ir kitų produktų. Gal tai pasufleruos idėją židinį įsirengti ne namų viduje, bet lauko terasoje? O gal lauko židinį pritaikysite netgi maisto ruošai? Galbūt židinio atbraila taps dar viena erdve, kur sudėsite gražiausias interjero puošmenas? Židinys namuose gali turėti ir kur kas daugiau funkcijų, nei manėte.

Apskirtai, svarbu prisiminti, kad kiekvienas elementas interjere atlieka svarbų vaidmenį: netinkamai pasirinktas židinys, langai, durys, baldai ar aksesuarai gali išbalansuoti taip kruopščiai kurtą interjero vienovę.