Grožis, Sveikata Kita Laisvalaikis Namai bei Interjeras

Namuose esantys augintiniai įkvepia gyvybės

Namuose esantys augintiniai įkvepia gyvybės, šilumos, namus paverčia jaukesniais ir malonesniais grįžti, todėl jaučiantiems jaukumo trūkumą vertėtų pamąstyti apie naminio gyvūnėlio įsigijimą, kurių yra labai įvairių: nuo visiems įprastų šunų ir kačių iki mažyčių graužikų ar egzotinių vorų, visokiausių roplių ir vabzdžių, svarbiausia – sugebėti išsirinkti sau tinkamiausia.

augintiniaiKatės ir šunys yra įprasčiausi, tačiau gana daug dėmesio ir priežiūros reikalaujantis naminiai gyvūnėliai. Be to, tiek katės, tiek šunys (išskyrus kelias veisles) gana stipriai šeriasi, todėl tiems, kurie įpratę prie idealios tvarkos ar alergiški gyvūnų plaukams šie augintiniai gali būti netinkami. Tuo tarpu mažesni gyvūnėliai šių problemų sukelti neturėtų.

Ieškantiems ypatingos ramybės, nenorintiems daug laiko skirti augintiniams, o tuo pat metu norintiems patobulinti savo interjerą geriausias pasirinkimas yra akvariumas su nelepiomis žuvelėmis. Tai puikūs augintiniai, kuriems nereikia skirti viso savo laiko, jų nereikia vedžioti, šukuoti, o turint geros kokybės akvariumą ir filtrus, užtenka porą kartų per dieną pašerti ir retkarčiais pravalyti bei pakeisti dalį vandens. Žinoma, papildomai galite savo žuvelėms skirti laiko tiek kiek norite. Tačiau žvelgiant iš kitos pusės, skirtingai nei kiti augintiniai, akvariumų žuvytės nėra meilios, jos nesusirangys šalia Jūsų ant sofos ir nepasitiks kai grįšite iš lauko.

Alternatyva katėms ar šunims neretai būna ir triušiai, šinšilos. Šie yra gana draugiški, prisiriša prie šeimininko, mėgsta žaidimus, bet, savaime suprantama, ir patys reikalauja dėmesio iš Jūsų. Taigi, rinkdamiesi turite įvertinti ne tik tai, koks gyvūnėlis Jums atrodo mieliausias, su kuriuo Jums būtų įdomiausia žaisti ar jį stebėti, bet taip pat turėtumėte apskaičiuoti ir savo laisvą, gyvūnėliui galima skirti laiką. Jei jo turite labai mažai – net negalvokite apie daug priežiūros reikalaujančius naminius gyvūnėlius – Jums jie paprasčiausiai netinka.

Jei gyvenate ne vieni, dėl naminio gyvūnėlio pasitarkite su kitais šeimos nariais, kadangi naminiai gyvūnėliai tai ne žaislai ar buitinė technika, jie turi būti mylimi visos šeimos. Ypač apie naujo būsimo šeimos nario įsigijimą reiktų pagalvoti tiems, kurie turi vaikų. Augantiems vaikams naminiai gyvūnėliai ne tik puikus žaidimų draugas, bet taip pat ir puiki priemonė mokytis atsakomybės, rūpestingumo. Todėl vėliau vaikams yra lengviau, jei geba pasirūpinti ne tik savimi, bet ir kitais žmonėmis, gyvūnais, moka padėti.

Naminiai gyvūnėliai namuose gali būti labai naudingi įvairaus tipo žmonėms, tereikia juos tinkamai išsirinkti, visiems kartu nuspręsti ir apsispręsti. Tai ir jaukumo židinys, ir papildoma gyvybė, ir pareiga, kuri privers Jus pajudėti net ir tada kai labai aptingsite, tačiau verta nepamiršti, kad tai apribos kai kurias Jūsų galimybes, pakoreguos Jūsų atostogų ar kitus planus, tad gerai viską įvertinkite, apsvarstykite.