Namo ir buto privalumai bei trūkumai

Rate this post

Namu projektavimas

Nekilnojamasis turtas visais laikais yra pripažįstamas kaip viena geriausių investicijų. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad tuomet, kai yra kalbama apie NT įsigijimą, neretas vartotojas visų pirma galvoja apie gyvenimą savo įsigytame nuosavame būste. Trumpiau tariant, kur kas dažniau NT yra įsigyjamas savo asmeninėms reikmėms. Kaip bebūtų, galvojant apie naujo būsto įsigijimą, taip pat labai dažnai yra sprendžiama viena ir ta pati dilema – pasirinkti privatų namą ar pirkti butą. Tuomet labai svarbiais tampa namo ir buto privalumai bei trūkumai.

Buto įsigijimas

Nors akivaizdu, kad kasmet parduodamų butų skaičius yra kur kas didesnis, vis dėlto ir jų bendras skaičius yra gerokai didesnis nei nuosavų namų. Nepaisant to, kad mūsų šalyje didžioji dalis žmonių gyvena butuose, tai anaiptol ne visuomet yra tai, ko nori vartotojai. Nors butas įprastai yra pigesnis nekilnojamojo turto objektas, vis dėlto jis turi nemažai trūkumų. Tokiais atvejais neretai žmonėms, kurie gyvena butuose, stinga privatumo ir komforto. Be to, jų veiksmų laisvė taip pat yra pakankamai apribota. Nereikia pamiršti, kad gyvenimas daugiabutyje yra susijęs ir su papildomomis išlaidomis, kurios tenka bendrosioms visam daugiabučiui teikiamoms paslaugoms ir kt. Jau nekalbant apie tai, kad niekuomet negalime pasirinkti ir kaimynų, kurie anaiptol ne visuomet būna nusiteikę draugiškai ir galvoja apie šalimais gyvenančius kaimynus.

Privatus namas

Turbūt jau seniai pastebėjote, kad mūsų šalyje kasmet privatūs namai dygsta lyg grybai po lietaus. Visa tai rodo ne tik tai, kad nekilnojamojo turto rinka tampa vis stipresnė, tačiau ir tai, kaip keičiasi žmonių požiūris į naujo būsto įsigijimas. Vis daugiau žmonių yra linkę pasirinkti privačius namus – ir šiuo atveju labai dažnai yra pasirenkama nuosavą namą statyti nuo pagrindų. Tuomet būna reikalingas profesionalus namų projektavimas. Tai leidžia vartotojams iš anksto apgalvoti kiekvieną net ir patį smulkiausią klausimą, galiausiai pasiekiant norimą rezultatą, t.y. pastatant jų svajonių namą. Be to, namo statybos įprastai būna pigesnės nei jau pastatyto namo pirkimas. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad jei lygintume namo statybas ir naujos statybos daugiabutyje parduodamo buto įsigijimą – pirmuoju atveju neretai galima daug daugiau sutaupyti. Todėl įvertinus minėtas detales tampa akivaizdu, kodėl didelė dalis žmonių šiomis dienomis yra linkę pasirinkti privačių namų statybą.