Gimtadienio sveikinimai
Laisvalaikis

Mūsų mažųjų atžalų gimtadienio sveikinimai ir šventė

Gimtadienio sveikinimai
Gimtadienio sveikinimai, šventės organizavimas ir draugų kvietimas.

Nemaža dalis tėvų, auginančių mažamečius vaikus, svarsto, kada yra pats geriausias metas pradėti rengti savo atžalų gimtadienius. Ir iš tiesų, tai yra labai aktualus klausimas, kadangi daugelis tėvų puikiai supranta, jog vos vienerių ar dvejų metų vaikams nėra aišku, kokiu tikslu linksminamasi ir švenčiama. Juolab, kad ir tokio amžiaus sulaukusio vaiko gimtadienio sveikinimai nebus tokie, kurie yra kiekvienam iš mūsų įprasti ir lengvai suprantami.

Todėl jei norite nuoširdaus ir tiesmuko atsakymo – savo atžalų gimtadienius galite pradėti organizuoti nuo 4 arba 5 metų. Tokio amžiaus vaikai dažniausiai jau turi draugų, tam tikrą savitą skonį žaislams ir šiek tiek daugiau „patirties“ su tortu ir ledais. Be abejo, jei negalite taip ilgai laukti ir nekantraujate, kaip norite surengti savo mažyliui gimtadienio šventę, tai galite daryti ir tuomet, kai jūsų vaikui sukaks vos vieneri metukai. Tik tokiu atveju iš anksto pasirūpinkite, kad gimtadienyje būtų daug suaugusiems tinkančio maisto ir gėrimų – ir nesitikėkite, kad mažajam jubiliatui bus labai įdomu (be to, tikėtina, kad neilgai trukus vaikas taps irzlus ir pavargęs nuo didelio skaičiaus žmonių).

Ką gi, jei vis dėlto nuspręsite savo vaikui pirmąją tikrą gimtadienio šventę surengti 4 metų, galite vadovautis tradicine taisykle – amžius plius vienas. Tai reiškia, kad keturių metų vaikas į savo gimtadienį turėtų pakviesti penkis draugus. Tuo tarpu, jei jūsų vaikas yra individualistas ir nemėgsta pernelyg daug bendrauti su daugybe skirtingų žmonių, pakvieskite bent jau vieną draugą, su kuriuo jūsų vaikas matosi pakankamai dažnai ir šalia kurio jaučiasi jaukiai. Tačiau jei kalbame apie vyresnio amžiaus vaikų (pvz., jau lankančių paruošiamąsias klases) gimtadienius – susiduriama su didesniu iššūkiu, kadangi įprastai tokio amžiaus vaikai bene kasdien matosi su daugybe kitų savo bendraamžių. Tokiu atveju tėveliams atsiranda puiki proga išmokyti savo atžalas vieną labai svarbią pamoką – reikia paaiškinti, kodėl į savo gimtadienį pakviesti 10 iš 12 bendraklasių nėra geras tonas. Todėl kur kas geriau pakviesti visus, tikintis, kad pasirodys ne visi.

Dar vienas svarbus klausimas, kuris gali kilti tėveliams – ar būtina į savo vaiko gimtadienį kviesti kitą vaiką, kuris anksčiau buvo pakvietęs jūsiškį? Į šį klausimą vienareikšmiško atsakymo nėra, kadangi sprendimas tiesiogiai priklauso nuo to, kokie tarp vaikų vyrauja santykiai. Jei vaikai matosi dažnai ir laiką leidžia labai smagiai – be jokios abejonės, kvietimą galite pateikti.

Be to, ne ką mažiau aktualus aspektas yra gimtadienio šventei skiriamos išlaidos. Kai kurie tėveliai mano, kad jei savo vaiko gimtadieniui neskirs labai daug pinigų, jie bus blogi tėvai ir ilgą laiką jausis labai prastai. Tačiau tokias mintis reikėtų vyti kuo toliau. Tokio amžiaus vaikams terūpi didelis ir skanus tortas, skambi vaikiška muzika, dovanos ir artimiausi draugai. Todėl turėtumėte savęs paklausti, ką vis dėlto norite nustebinti – suaugusiuosius ar savo mažametį vaiką?

Žinoma, dalykų, apie kuriuos reikėtų pagalvoti tėveliams, yra ir daugiau, tačiau norint, kad gimtadienio sveikinimai būtų tikslingi, suprantami ir nuoširdūs – reikėtų vadovautis sveika nuovoka, žvelgti į visą tai labai realistiškai ir būtinai apsišarvoti gera nuotaika.