Modernūs šildymo sprendimai: kaip užsitikrinti šilumą namuose?

Rate this post

modernus namasLietuviškas klimatas yra labai permainingas. Jeigu vieną dieną galime džiaugtis tikrai nuostabiu oru ir maloniai deginti savo skruostus tiesioginiuose saulės spinduliuose, tai kitą dieną reikia susisukus po antklodę būti namuose ir bandyti sušilti rankas. Netinkamai apšildytas namas arba prasta šildymo sistema gali labai suprastinti Jūsų gyvenimo kokybę. Modernūs šildymo sprendimai nėra tokie brangūs kaip daugelis galvoja. Svarbiausia yra įvertinti galimybes ir pasirinkti tai, kas Jums labiausiai tinka.

Pirmas žingsnis – namų renovacija

Tik tinkamai apšildžius namus ir renovavus jau susidėvėjusias namo vietas – galima pradėti galvoti apie šildymo sistemas. Kalbant apie renovaciją reikia įvertinti viso pastato funkcionalumą ir gebėjimą saugoti šilumą.

  • Stogo renovacija.
  • Fasado renovacija.
  • Grindų renovacija.

Visus darbus geriausia palikti savo srities specialistams, kurie yra pasiruošę suteikti kokybiškas paslaugas ir pasirūpinti, kad Jūsų namas būtų tinkamai užsandarintas. Per nesandarias sienas, stogą bei grindis kiekvieną dieną prarandate labai daug šilumos. Tokiu atveju investicija į namų apšildymą būna didelė, namuose vistiek būna vėsu, o kainos – gąsdinančios.

Renovacijai naudoti labiausiai rekomenduojame plaušo vatą, kuri išgirta dėl ekologinių savybių ir tuo pačiu ilgaamžiškumo. Ji nesunkiai pasiekia ir mažiausius tarpelius, taigi net ir sunkiai pasiekiamos vietos būna pilnos vatos, o tuo pačiu ir apsaugo išeinantį šilumos orą.

Tik tinkamai renovavus namus galima pradėti kalbėti apie apšildymo sistemas. Modernūs šildymo sprendimai yra tik šilumos namuose dalis. Kuomet namas renovuotas – dėl šildymo sistemos taip pat naudinga pasitarti su specialistais. Kartais pats namas „pasako“, kokia šildymo sistema labiausiai tinkama jam.

Namų apšildymo būdai

Modernūs šildymo sprendimai padės užsitikrinti, kad gyvenimas bus kur kas komfortiškesnis. Juolab, nereikia pergyventi, kad tokiu atveju išlaidos į šildymą bus didelės. Priešingai, šiuolaikinės šildymo sistemos orientuojasi, kad pati įranga gal ir būtų kiek brangesnė, tačiau galiausiai namuose galima būtų džiaugtis šiluma beveik nemokamai.

  1. Šildomos grindų plytelės – vis dažnesnis pasirinkimas. tiesa, jis labiausiai tinka nedidelės kvadratūros namuose. Kadangi šiais laikais labai populiarūs karkasiniai namai – rekomenduojame būtent plyteles. Jos veikia naudojantis elektros energiją.
  2. Visada galima pasirinkti įprastą pečių, kuris veikia deginant malkas arba granules. Kieto kuro katilai Lietuvoje yra patys populiariausi. Kodėl? Kadangi ir pačio katilo kaina nėra didelė, o tuo pačiu ir kietasis kuras Lietuvoje nėra brangus.
  3. Visada galima pirkti elektrinį šildytuvą, kuris veikia naudojantis labai paprastai. Tiesiog tuomet, kai Jums jo reikia, paprasčiausiai įjunkite ir džiaukitės nuostabia šiluma. Tiesa, elektros kainos Lietuvoje, priklausomai nuo Jūsų galimybių, gali būti didelės arba ne. Tad nuspręskite, ar galite sau leisti visus namus apšildyti naudojantis tik elektra? O gal tai galėtų būti tik papildomas namų apšildymo būdas?
  4. Dujinis šildymas Lietuvoje taip pat darosi vis populiaresnis. Vėlgi, naudojimas paprastas, o ir pats dujinės sistemos įrengimas gana greitas ir nėra labai brangus.

Kad ir kokią sistemą nuspręsite pasirinkti – nepamirškite, kad ji turi būti taupanti ir yra ilgalaikė. Tai reiškia, kad labai svarbu apgalvoti savo poreikius bei suderinti juos su galimybėmis. Geriau mokėkite daugiau už įrangą, tačiau tegul jos išlaikymas būna pigus.