Miegamojo kambario apšvietimas: ką verta pasitelkti

Rate this post

Miegamojo sviestuvai

Miegamasis – tai viena svarbiausių mūsų būsto erdvių, kurioje praleidžiame daugiausiai savo laiko. Tai vieta, kurioje mes galime pailsėti, atsigauti, nusiraminti ir bent kuriam laikui visiškai atsiriboti nuo įvairių kasdienių sunkumų ir rūpesčių. Tačiau neretai yra pamirštama, kokią didelę reikšmę mūsų miegamojo interjerui gali turėti apšvietimas. Tiesą sakant, dažniausiai susitelkiama į miegamojo lovą, manant, jog to visiškai pakaks puikiam miegamojo kambario interjerui sukurti. Ir nors miegamojo lova yra svarbiausia šios būsto erdvės dalis, be tinkamai suformuoto apšvietimo negalima tikėtis pasiekti norimą tikslą.

Miegamojo apšvietimas turi būti ryškus ryte ir intymus bei atmosferinis vakare, kuomet mums reikia romantiško ir atpalaiduojančio prieglobsčio po sunkių dienos vargų. Tradiciškai viešbučiuose mes galime matyti dvi standartines stalines lemputes iš abiejų lovos pusių ar kelis toršerus. Ir nors labai mažiems miegamiesiems to kartais gali pakakti, paprastai gyvenamuosiuose būstuose esančiuose miegamuosiuose prireikia kur kas kompleksiškesnių apšvietimo sprendimų, galinčių miegamajam suteikti ne tik daugiau jaukumo bei žavesio, tačiau taip pat ir gerokai daugiau komforto bei funkcionalumo. Todėl siūlome atkreipti dėmesį į keletą aktualių detalių.

Drabužių spintų apšvietimas

Apšvietus savo drabužių spintos duris su subtiliais LED įleidžiamais šviestuvais sukursite labai originalų vaizdą, kuomet nuo drabužių spintos šviesa atsispindės ir tokiu būdu miegamajam vizualiai suteiks daugiau erdvės. Tuo tarpu, kai drabužių spintos durys bus atvertos, įleidžiamų šviestuvų skleidžiama šviesa taip pat pateks į spintos vidų, apšviečiant jos turinį. O jei norite savo miegamajam suteikti dar daugiau išskirtinumo, galite papildomai pasitelkti ir LED juostelių profilius, kuriuos vertikaliai sumontuotumėte spintos viduje iš abiejų pusių.

Nepersistenkite rinkdamiesi šviestuvus

Skirtingai nei kitose būsto erdvėse, miegamajame pernelyg didelio apšvietimo nereikia. Tai yra erdvė, kurioje mes norime pailsėti ir nusiraminti, todėl jei pasirinksite pernelyg daug skirtingų šviestuvų, kurių skleidžiama šviesa bus labai intensyvi, galite pasiekti visiškai priešingą rezultatą, savo miegamąjį paverčiant šviestuvų salonu. Daugelyje miegamųjų visiškai pakanka dviejų stalinių lempų arba pastatomų šviestuvų – po vieną kiekvienoje lovos pusėje, ir vieno ar dviejų papildomų šviestuvų. Žinoma, šiuo atveju kalbama apie tikslinį ir akcetinį apšvietimą. Todėl akivaizdu, kad nereikėtų pamiršti ir pagrindinio apšvietimo, kurį gali lengvai sukurti įleidžiami šviestuvai.

Vidaus sviestuvai

Netiesioginis apšvietimas didesniam jaukumui

Miegamojo erdvė privalo būti kuo jaukesnė ir malonesnė. Todėl labai naudinga šioje būsto erdvėje pasitelkti netiesioginį apšvietimą suteikiančius šviestuvus. Tokius šviestuvus galima sumontuoti lentynose, virš lovos atlošo ar po naktiniais staliukais. Šiuo atveju puikiai pasitarnautų jau minėti LED juostelių profiliai.

Atvirų lentynų apšvietimas

Jei jūsų miegamajame yra atvirų lentynų, jos gali tapti puikiomis interjero detalėmis, kurias galima paryškinti netiesioginio sluoksniuojamo apšvietimo pagalba. Jei šviestuvus sumontuosite galinėse atvirų lentynų sienelėse ir pasirinksite šiltesnės šviesos lemputes, kiekviena lentynose esanti interjero detalė mes labai jaukų ir raminantį šešėlį, kuris bendrai miegamojo kambario atmosferai suteiks ypatingo žavesio.

Naktinės švieselės – papildomas apšvietimo sluoksnis

Norite dar daugiau originalumo ir jaukumo? Tuomet pagalvokite apie naktines švieseles, kurias paverstumėte papildomu apšvietimo sluoksniu. Ir šiuo atveju naktinės švieselės gali būti pasitelkiamos labai įvairiomis formomis. Pavyzdžiui, galite arčiau vonios kambario durų pasitelkti grindinius įleidžiamus šviestuvus arba LED juostelių profilius sumontuoti po miegamojo lova. Tai jūsų miegamojo kambario interjerui neabejotinai suteiks išskirtinio žavesio, kartu nepamirštant ir papildomo funkcionalumo.

Platų šviestuvų asortimentą rasite E-Sviestuvai.lt.