Kita Namai bei Interjeras

Medinio paviršiaus dažymas: tinkamai, greitai ir paprastai

medinis namasTinkamai nudažyti medinį paviršių yra kur kas sudėtingiau nei galėjote pagalvoti. Kodėl? Paprasčiausiai siekiant tobulumo ir norint, kad nudažytas paviršius tikrai ilgą laiko tarpą sėkmingai išliktų nepakitęs – reikia įdėti daugiau pastangų nei tik su dažai tepti kelis sluoksnius ant medinio paviršiaus.

Juk reikia kokybiškų teptukų, puikiai poreikius tenkinančių dažų, reikalingas ir beicas medienai arba impregnantas… Svarbiausia, kad šiuo metu visas priemones galite įsigyti internetu, tad neteks gaišti daug laiko, o prekes gausite tiesiai į namus.

Tinkamiausių teptukų pasirinkimas

Pirmasis dalykas, kuriuo reikia pasirūpinti siekiant, kad tam tikras medinis paviršius būtų tinkamai nudažytas – tinkamiausių teptukų pasirinkimas. Priklausomai nuo to, kokio dydžio paviršius bus dažomas ir ar yra smulkių vietų – reikia ir konkrečių teptukų. Siūlome įsigyti vieną didelį, kuriuo patogiai padengsite didelį kiekį paviršiaus. Keli maži labai puikiai pasitarnaus tokiu atveju, jeigu medinis paviršius bus dažomas ne viena spalva, tačiau piešiami ir tam tikri raštai.

Jeigu teptukai Jums neatrodo itin patogus pasirinkimas – voleliai yra alternatyva. Tiesa, su jais geriausia dažyti tik itin lygų paviršių, kadangi su voleliais kiek nelygus paviršius tikrai nepasidengs lygiai. Kelios kartu naudojamos priemonės visada gali užtikrinti, kad rezultatas pranoks poreikius.

Priemonės, kurios sutvirtina dažus

Beicas medienai, impregnantas ir panašios priemonės užtikrina, kad ant viršaus tepami dažai lygiai pasidengs ir ilgai laikysis. Beicas medienai įsigeria į medieną ir paprasčiausiai užpildo visus tarpelius, kurie yra mediniame paviršiuje. Tokiu atveju paskui ant to pačio medinio paviršiaus, kuris jau yra padengtas beicu, yra tepami dažai, kurie pasidengia kur kas lygiau, tad tuo pačiu ir atrodo estetiškiau.

Galiausiai, didelis pliusas yra tai, kad tokios papildomos apsaugos priemonės padeda garantuoti, kad ant medinio paviršiaus užtepti dažai laikysis kur kas tvirčiau, kadangi beicas sujungia dažus su mediena. Tai garantuoja ilgaamžiškumą.

Dažų pasirinkimas

Jeigu planuojate dažyti medinį paviršių – tokiu atveju reikia ir pirkti dažus, kurie ir skirti mediniam paviršiui. Kitu atveju jie paprasčiausiai neprilips gerai prie paviršiaus. Gali tekti dažyti net kelis paviršius, galiausiai, jie vistiek nusilups greičiau nei kad pasirinkus mediniams paviršiams skirtus dažus.

Taip pat rekomenduojame internete plačiau susipažinti su įvairiausių gamintojų produkcija, kadangi iš atsiliepimų galima susidaryti nuomonę, ar dažai yra kokybiški, ar ne. Žinoma, atsiliepimai yra gana preliminarūs ir negalima jais visais tikėti, tačiau bent jau dalinai apsispręsti dėl to, ar Jums reikia tam tikro gamintojo dažų, ar ne – galima.

Tinkamas paviršiaus šveitimas

Galiausiai, jeigu norite, kad dažai puikiai priliptų ir tuo pačiu medinis paviršius atrodytų puikiai – rekomenduojame tinkamai nušveisti paviršių. Tam galima naudoti tiek rankines, tiek mechanines priemones. Jeigu reikia nušveisti labai didelį paviršių – tokiu atveju geriausia naudoti elektronines. Jeigu nenorite dėl nieko karto jas pirkti – visada galima išsinuomoti. Tokias paslaugas teikia daugelis technikos prekybos vietų, tad nepermokėkite ten, kur galima to išvengti.