Medienos apsauga: kaip ją tinkamai apsaugoti

Rate this post

Medienos apsauga

Neseniai įsigijote nuosavą namą ir šiuo metu ėmėtės jo atnaujinimo darbų? Jei taip, labai tikėtina, kad šalia jūsų namo yra ir kiemas, kuriame planuojate praleisti nemažai savo laiko. Tačiau tai taip pat reiškia, kad jūs norėsite laiką leisti patogiai įrengtose lauko erdvėse ir naudotis funkcionaliais lauko baldais. Dažniausiai lauke esantys baldai ir kitos detalės būna pagamintos iš medžio. Tai aplinkai suteikia daugiau jaukumo.

Tačiau jei mediena nebus tinkamai apsaugota – nepaisant to, ar būtų kalbama apie lauko terasą, ar apie sodo baldus – neilgai trukus ji praras savo estetinę išvaizdą ir funkcionalumą. Taigi, norint užtikrinti ilgesnį medinių paviršių tarnavimo laiką būtina pasitelkti ir medienos apsaugai skirtas priemones.

Kaip apsaugoti medines dailylentes?

Jei norite tinkamai apsaugoti medines dailylentes, visų pirma turėtumėte patikrinti ar jose nėra medgraužių. Jei pastebėsite, kad yra medienos pažeidimų, prieš pasitelkiant nuo medienai kenksmingų oro sąlygų apsaugančią medienos dangą, panaudokite ir specializuotą priemonę, kuri apsaugotų medieną nuo medgraužių. Kai tai padarysite, dailylentes turite nuvalyti medienai skirtu valikliu. Tuo tarpu, jei dailylenčių būklė nėra gera, pirmiausia turėtumėte jas gerai nušveisti, tuomet pasitelkti medienos apsaugai skirtą priemonę.

Kaip apsaugoti medinę tvorą?

Labai svarbu, kad prieš pradedant medinės tvoros apsaugojimo darbus turėtumėte įvertinti, kiek medienai skirtos apsaugos priemonės gali prireikti. Jei mediena yra pjauta ir grubi, ji labai gerai sugers ant jos tepamas medžiagas. Taip pat turėtumėte tinkamai paruošti tvoros medieną, nuo jos pašalint bet kokius matomus grybelius, pelėsį ar purvą. Kai mediena bus išdžiūvusi, galite naudoti apsauginį medienos gruntą. Jam išdžiūvus, panaudokite medienos apsaugos priemonę. Taipogi, galite naudoti ir specializuotus medienos dažus.

Kaip apsaugoti medinę terasą?

Pirmiausia turėtumėte specializuotu valikliu nuvalyti medinę terasą ir naudojant stiprią vandens srovę nuo medienos pašalinti bet kokius ant jos esančius nešvarumus. Išdžiūvus terasos medienai padenkite ją medienos alyva.

Kaip apsaugoti medinius lauko baldus?

Kaip ir jau minėtų kitų medinių paviršių atveju, pirmiausia medinių lauko baldų paviršių turėtumėte gerai nuvalyti, o tuomet padengti giliai įsigeriančiu gruntu. Kai tai atliksite, sodo baldų paviršius turėtų būti padengtas alyva iki įsotinimo.

Daugiau informacijos apie medienos apsaugą galite rasti Pinotex.lt.