MB steigimas: greiti žingsniai rezultato link

Rate this post

Mažosios bendrijos steigimo galimybė Lietuvoje galima tik nuo 2012-ųjų metų. Taigi, laiko tarpas gana neilgas, tačiau daugelis žmonių džiaugiasi, kad gali įsteigti MB. MB steigimas kiek skiriasi nuo kitų įmonės rūšių. Lygiai taip pat skiriasi ir privalumai, kurie turėtų Jus paskatinti rinktis būtent MB, o ne kitos įmonės rūšis.

MB privalumai:

  • Vienas didžiausių mažosios bendrijos privalumų yra tai, kad nereikia jokio įstatinio kapitalo. Štai norint įsteigti UAB REIKALINGAS 2500 EUR įstatinis kapitalas be kurios pradėti savo veiklos paprasčiausiai yra neįmanoma. Tai puiki galimybė jaunam žmogui įgyvendinti savo troškimus.

  • Dar vienas didelis pliusas, kuris gali paskatinti pasirinkti MB – ribota atsakomybė. Tai reiškia, kad jeigu bendrijai nesiseks įgyvendinti savo tikslų ir ji paprasčiausiai bankrutuos – tokiu atveju savininkas nepraras savo turto. Priešingai nei turint individualią įmonę, kai rizikuojama savo turtu.

  • MB steigimas taip pat nėra sudėtingas ir daugelį darbų galima atlikti paprasčiausiai internetu. Jums nereikia ne tik įnešti pradinio kapitalo, tačiau tuo pačiu nereikia net atidaryti banko sąskaitos. Atidaryti bendriją galima paprasčiausiai internetu, tad pavyks sutaupyti daug laiko bei pastangų.

  • MB dažniausiai pasirenkama tuomet, kai keli lygiaverčiai partneriai nori pradėti veiklą. Joje gali veikti net iki 11-kos narių. Tiesa, visada rekomenduojama pasirinkti tą, kuris yra atsakingiausias.

Lyginant su kitomis įmonės galimybėmis MB laimi dėl greito įsteigimo bei nereikalingo pradinio kapitalo, kuris daugeliui jaunųjų verslininkų paprasčiausiai uždarytų duris į nuosavą verslą. Tiesa, jeigu norite, kad steigimas nekeltų Jums papildomų rūpesčių ir pavyktų greitai susitvarkyti su visais darbais – rekomenduojame kreiptis į profesionalus, kurie teikia steigimo darbus. Jie viską sutvarkys tinkamai ir neteks pergyventi, kad nepavyko susidoroti su dokumentacija.

MB steigimas

Mažosios bendrijos nariais gali būti tik fiziniai asmenys, tačiau ši taisyklė retai kam sukelia problemų. Kuomet bendrija yra steigiama ne elektroniniu būdu, tačiau keliaujant tiesiai į registrų centrą – reikia su savimi pasiruošti tam tikrus dokumentus.

  • Žinoma, pirmiausia reikia parašyti prašymą, kad norite įregistruoti bendriją.

  • Taip pat reikia pateikti dokumentus, kuriuose žymima steigimo sutartis.

  • Reikia suruošti bendrijos nuostatus. Reikėtų su savimi turėti bent jau du egzempliorius.

  • Licenciją, kuri turi būti gaunama iki bendrijos steigimo.

MB steigimas yra bene pats paprasčiausias lyginant su kitomis verslo rūšimis. Nesugaišite daug laiko ir greitai galėsite pradėti vykdyti legaliai veikla. Prie to paties reikia įvertinti dar kelias smulkmenas, kurios garantuos, kad esate pasiruošęs tapti bendrijos bendrasavininku.

  • Steigiant bendriją notaro paslaugos nėra reikalingos, taigi galima sutaupyti pinigų.

  • Lietuvoje bendrijos steigėjai gali būti ne tik Respublikos piliečiai, tačiau ir užsieniečiai. Svarbiausia, kad jie būtų fiziniai asmenys.

  • Bendrija gali gauti paramą iš valstybės. Dažniausiai apie tai informuoja buhalteriai. Kurie, tiesa, nėra būtini, tačiau labai rekomenduotini. Palikite šiuos sudėtingus darbus savo srities specialistams.

  • Bendrijoje gali veikti 10 narių plius vadovas, kuris yra atsakingas už veiklą.

Bendradarbiaudami su specialistais nepaliksite klaidų, kurios vėliau Jums gali kainuoti paramos negavimą arba veiklos teisėtumo pradėjimą.