Masažas turi teigiamą poveikį visam žmogaus kūnui

Rate this post

masazasNorint suprasti, kaip iš tikrųjų veikia masažo terapija, reikėtų pradėti nuo pagrindinių jo teikiamų privalumų aptarimo, nes masažas paveikia absoliučiai visą žmogaus kūną. Jo metu pagerinama kraujo ir limfos cirkuliacija. Tiesioginiai ir tikslūs mechaniniai ritmiški judesiai, derinami su intensyviu tam tikrų taškų veikimu, labai pagerina žmogaus kraujotaką.

Siekiant, kad visas kūnas būtų atsparus ir tvirtas, kiekviena jo ląstelė turi būti stipri ir sveika. Atskirų kūno ląstelių būklė tiesiogiai priklauso nuo pakankamo jų aprūpinimo krauju ir limfa, kadangi šie du elementai yra svarbūs aprūpinant organizmą maistingosiomis medžiagomis ir deguonimi, ir padeda iš jo šalinti blogąsias medžiagas ir toksinus. Dėl šios priežasties yra labai lengva suprasti, kodėl gera kraujo cirkuliacija yra taip svarbu mūsų organizmui.

Jau daugybę amžių žinoma, kad masažas turi labai teigiamą poveikį kraujui. Po masažo deguonies kiekis kraujyje gali padidėti net dešimčia ar penkiolika procentų. Be to, jis tiesiogiai paveikia kūno raumenis. Masažo dėka galima atpalaiduoti įsitempusius raumenis ir taip pat stimuliuoti tuos raumenis, kurie yra silpni ir suglebę. Toks raumenų subalansavimas gali padėti geresnei laikysenai ir efektyvesniems, tvirtesniems bei energingesniems judesiams atlikti.

Suprantama, kad tokios priemonės nepadidina raumenų jėgos, tačiau gali pagelbėti malšinant nuovargį, kuris atsiranda po intensyvių ir sunkių treniruočių. Tokiu būdu tampa kur kas lengviau tęsti treniruotes ir nebejausti perdėto nuovargio – o tai savo ruožtu stiprina raumenis ir gerina bendrą organizmo bei kūno būklę. Jo teikiama nauda yra akivaizdi, todėl vos po pirmojo seanso galima pajusti teigiamus pokyčius.

Įrodyta, kad masažas padeda efektyviau išskirti žmogaus organizmui reikalingas medžiagas, kurios pagerina medžiagų apykaitą. Be jokios abejonės jis taip pat teigiamai veikia ir nervų sistemą. Tai gali būti raminantis arba priešingai, stimuliuojantis poveikis – viskas priklauso nuo to, kokį rezultatą masažo metu norima pasiekti. Labai dažnai žmonės kreipiasi į masažo specialistus, norėdami pagerinti savo odos būklę. Masažas tiesiogiai pagerina riebalinių ir prakaito liaukų funkciją, neleidžia odai išsausėti, palaiko ją švarią, nuramina ir atjaunina. Ir visa tai yra tik nedidelė dalis reguliarių ir profesionalų rankomis atliekamų masažų privalumų.