maisto papildai
IT ir Tech. Naujienos

Maisto papildai naudojami įvairiose sporto šakose

maisto papildai

maisto papildaiKas yra maisto papildai turbūt yra girdėję dauguma, tačiau kai kurie juos lygina su draudžiamais preparatais, o tai yra išties apmaudu, nes papildai, kurie yra pardavinėjami visame pasaulyje nėra kažkas nelegalaus. Jų paskirtis gali būti įvairi ir jų naudojimas yra akivaizdus daugelyje sporto sričių. Kai kuriose sporto srityse jų vartojimas yra visai kitoks ne įprastai, pavyzdžiui, fitnesas ir kultūrizmas daugumai atrodo, jog yra tas pats užsiėmimas, tačiau iš dalies tai yra skirtingos sritys, todėl ir papildų vartojimo tikslas yra ne vienodas.

Kultūrizmas pasižymi tuo, jog yra siekiama užsiauginti kuo daugiau kūno masės, o tiksliau – raumenų, todėl suprantama, kodėl čia vartojamų papildų kiekis yra kur kas didesnis. Taip pat verta pabrėžti ir tai, kad kultūrizmą propaguojantys žmonės vartoja ir didesnius kiekius valgio metu, o taip pat ir mityba yra dažniau pasikartojanti. Tiek valgio metu, tiek ir vartojant papildus, yra siekiama gauti kuo daugiau kalorijų, kurios po to sporto salėje yra paverčiamos raumenimis. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad fitnesu užsiimantys žmonės taip pat vartoja papildus bei derina mityba, tačiau čia labiau yra atsižvelgiama į mažesnį kalorijų kiekį, o ir maisto papildai yra vartojami ne bet kokie – čia yra siekiama ne priaugti kuo daugiau raumenų masės, o tiesiog ištreniruoti kūną taip, jog jis atrodytų estetiškai t.y. fitneso metu yra siekiama sukurti tobulas kūno formas, kuriose būtų akivaizdus raumenų išsiskyrimas. Dėl šios priežasties fitneso atstovai vartoja tik tuos papildus, kurių dėka yra kaupiama mažiau riebalų, pavyzdžiui tam tikru metu angliavandeniai yra keičiami į baltymus ir vartojamas tik tam tikras kiekis.

Kitų sporto šakų atstovai gali patvirtinti tai, jog papildai yra vartojami su tikslu gauti reikiamą energijos kiekį ir būtiniausių medžiagų savo kūnui. Patys tuo galite įsitikinti žiūrėdami tarkim kokias krepšinio ar futbolo varžybas – jų metu energetinių gėrimų sportininkai negeria, nes juose yra kenksmingų medžiagų, o štai maisto papildai yra kur kas saugesni sveikatai bei padeda greičiau atgauti jėgas.

Dviračių sporte galioja panašios taisyklės ir tikriausiai esate pastebėję, jog važiavimo metu dviratininkai iš specialios gertuvės kažką geria, manote, jog tai vanduo? Deja, net ir šiame sporte maisto papildai daro didžiulę įtaką sportininkų rezultatams ir teigti, jog tai yra draudžiami preparatai – klaidinga, nes juk prieš kiekvienas rungtynes ar pasirodymus yra atliekamas dopingo testas.

Tik kokybiški papildai gali padėti jums pasiekti norimų rezultatų, todėl nedvejokite ir pasinaudokite šia galimybę gyventi sveikai ir tuo pačiu – siekti trokštamų rezultatų.