Grožis, Sveikata

Maisto papildai: nauda ar žala?

maisto papildaiMaisto papildai – tai įvairių aktyvių medžiagų koncentruotas kompleksas, kuris papildo, bet nepakeičia įprastinės dienos mitybos. Su tam tikrais papildais susiduriame kasdien: pavyzdžiui, ar kada pagalvojote, kodėl į jogurtą dedamas baltymas? Ogi todėl, kad žmogus, suvalgęs tokio jogurto, gautų daugiau maistingų medžiagų. Arba, kodėl į mėsos produktus pridedama sojos baltymų? Todėl, kad suvalgius tokios mėsos į organizmą patenka reikiamas kiekis baltymų bei amino rūgščių.

Pastaruoju metu ypač daug dėmesio sulaukia maisto papildai sportui. Nors šiandien jie kelia daug diskusijų, tačiau reikėtų nepamiršti, kad papildai mūsų sveikatai nekenks, jei vartosime juos protingai ir atsižvelgdami į savo organizmo poreikius, pvz., kiaušinius valgo ir profesionalus sportininkas, ir studentas, ir mergina, tačiau sportininkas vieno valgio metu suvalgys 6 kiaušinius, o studentas ar mergina – 2 arba 3 kiaušinius. Lygiai taip pat turėtume galvoti ir apie maisto papildus – siekdami sustiprinti organizmą galime vartoti vienus ar kitus papildus, tačiau jų mums reikės mažiau nei profesionaliems sportininkams.

Maisto papildai šiandien yra tapę sportuojančių ir aktyviai gyvenančių žmonių kasdienės mitybos dalimi – daugumai intensyviai sportuojančių žmonių šie papildai yra būtini, norint atstatyti organizmą po sunkios treniruotės arba siekiant geresnio rezultato ir puikesnės savijautos. Ne paslaptis, kad tinkamai subalansuoti maisto papildai gali padėti mums pasiekti geresnių sportinių rezultatų įvairiose srityse, pvz., bėgime, plaukime, šokiuose ir pan., tačiau svarbu pasirinkti tinkamus papildus ir juos vartoti saikingai, kadangi kitaip organizmui padarysime sunkiai atitaisomą žalą.

Labai dažnai nutinka taip, kad žmonės tiksliai nežino, dėl kokių priežasčių vartoja vieną ar kitą maisto papildą, t. y. daugelis pasiduoda vadinamajam bandos jausmui, todėl tokių žmonių kasdienę mitybą papildo tie maisto papildai sportui, kurie tuo metu yra populiariausi, arba kuriuos vartoja bičiuliai ir pažįstami. Juk dažniausiai paklausus žmogaus, kodėl jis rinkosi vieną ar kitą papildų produktą, jis negali atsakyti nei kodėl jį pasirinko, nei kokią realią naudą šis papildas atneš.

Siekdami išvengti bet kokių nemalonumų, prieš pirkdami maisto papildą įsitikinkite, jog šis produktas jums iš tiesų reikalingas. Pasidomėkite šiuo gaminiu internete ir nevenkite pasikonsultuoti su sporto treneriu, papildų pardavėju ar bent jau šioje srityje patyrusiu draugu.