Laisvalaikis

LKL krepšinis – stipriausios vyrų krepšinio lygos turnyras

Lazybos

Mėgstate krepšinį? Nepraleidžiate nei vienų krepšinio rungtynių, kuriose žaidžia lietuvių komandos? Tuomet nėra ko abejoti, kad esate tikrų tikriausias patriotas, kuriam krepšinis yra lyg antra religija. Žinoma, Lietuvos krepšinio lygos (LKL) varžybos paprastai sulaukia bene didžiausio Lietuvos krepšinio sirgalių dėmesio, kadangi tai yra pati stipriausia vyrų krepšinio lyga mūsų šalyje.

Ši lyga buvo įkurta dar 1993 m., o vienintelės LKL turnyre nugalėjusios komandos iki šiol yra „Žalgiris“ ir „Rytas“. Šiuo atveju Kauno „Žalgiris“ yra nuskynęs net 22 pergales, kai tuo tarpu Vilniaus „Rytas“ savo sąskaitoje turi 5 pergales. Didelį susidomėjimą LKL čempionatu liudija ir sporto lažybos, kurios LKL rungtynių metu labai suaktyvėja. Visa tai rodo, kad lietuviams krepšinis iki šiol yra labai svarbi kultūros dalis ir nei vienas tikras lietuvis nežada krepšinio išsižadėti.

Kaip bebūtų, labai didžiulio dėmesio sulaukia ir LKL 2020-2021 sezono rungtynės. Tai yra jau 28-as šios lygos sezonas. Jame varžosi 10 pačių pajėgiausių Lietuvos krepšinio klubų: Alytaus „Dzūkija“, Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Rytas“, Kėdainių „Nevėžis“, Klaipėdos „Neptūnas“, Panevėžio „Lietkabelis“, Pasvalio „Pieno Žvaigždės“, Prienų „CBet“, Šiaulių „Šiauliai“ ir Utenos „Juventus“.

Šio sezono LKL turnyras vyksta trimis etapais, keturių ratų sistema. Krepšinio komandos tarpusavyje žaidžia po dvi rungtynes tiek namuose, tiek ir išvykoje. Reguliariojo sezono metu kiekviena LKL turnyre dalyvaujanti krepšinio komanda sužaidžia po 36 rungtynes, kol galiausiai į ketvirtfinalio etapą patenka 8 pačios pajėgiausios komandos. Jos būna suporuojamos ir tarpusavyje žaidžia iki dviejų pergalių. Tuomet po ketvirtfinalio seka pusfinalis, kuris vyksta taip pat tuo pačiu principu. Pasiekus galutinį etapą, t.y. LKL turnyro finalą, rungtynės yra žaidžiamos tarp dviejų krepšinio klubų, kurie nugalėjo pusfinalyje. Ši krepšinio rungtynių serija trunka iki trijų pergalių. Lygiai taip pat ir dėl trečiosios turnyro vietos krepšinio rungtynių serija vyksta iki trijų pergalių.

Taigi, kiekvieną naują sezoną krepšinio entuziastai su didžiuliu nekantrumu laukia LKL rungtynių ir serga už savo pasirinktas ir labiausiai mylimas krepšinio komandas.