Finansai

Lizingas ar paskola?

Lizingas bei paskolaPirkimas išsimokėtinai šiuo metu siūlomas didžioje dalyje prekybos vietų, kur prekiaujama didesnės vertės daiktais. Taip pat, mokėti dalimis galima net ir perkant internetinėse parduotuvėse, o tai reiškia, kad pirkimas išsimokėtinai yra labai populiarus reiškinys. Tai lyg greitieji kreditai, tik šiuo atveju yra gaunama prekė, o ne grynieji pinigai. Tačiau kaip ir greitieji kreditai, vartojimo lizingas atsakymą dėl finansavimo pateikia per 15 minučių. Verta paminėti, kad palūkanų norma taip yra ženkliai mažesnė nei daugumos šiuo metų greituosius kreditus teikiančių įmonių.

Visų pirma, pirkimas išsimokėtinai leidžia įsigyti tokias prekes, kurioms tuo metu trūksta lėšų, tačiau yra jaučiamas jų poreikis. Ir tai padaryti neimant vartojimo paskolos. Pavyzdžiui, pradėjus studijuoti ar pakeitus darbovietę gali prireikti nešiojamojo kompiuterio. Savaime suprantama, pats pigiausias variantas ne visuomet yra tinkamas, tad tenka rinktis tarp pigaus, bet už savas lėšas arba šiek tiek brangesnio, tačiau skolinantis iš banko ar perkant išsimokėtinai. Dažnai nugali pastarasis variantas, kadangi pirkimas išsimokėtinai kainą pakelia nežymiai ir leidžia mokėti nedidelėmis dalimis kiekvieną mėnesį. Ir vis dėlto vartojimo paskolos neretai yra kur kas brangesnės nei daugumos lizingo bendrovių pasiūlymai.

Perkantys išsimokėtinai turėtų žinoti, kad dalinis mokėjimas yra ne tik patogus būdas atsiskaityti už prekes, bet taip pat ir nemenkas atsakomybės jausmo patikrinimas, nemenki įsipareigojimai. Visų pirma, įmokas būtina mokėti laiku. Kiekvienas pradelsimas gali būti apmokestinamas delspinigiais, o delsiant pernelyg ilgai galite stipriai pakenkti savo kredito istorijai. Taip pat, pirkimas išsimokėtinai reikalauja Jūsų gebėjimo įvertinti savo pajamų ir išlaidų balansą, kadangi keliasdešimties ar kelių šimtų litų išlaidos kiekvieną mėnesį gali atsiliepti Jūsų įpročiams, gali tekti stipriai keisti planus ir atsisakyti kai kurių pramogų, pirkinių ar net itin reikalingų dalykų. Kuo tiksliau apskaičiuosite ir įvertinsite savo galimybes, tuo mažiau netikėtų nemalonių staigmenų sulauksite.

Pirkimas išsimokėtinai gali būti pasiūlytas ir be palūkanų, tad Jūsų pirkinys faktiškai nepabrangs. Be abejo, gali būti taikomas sutarties sudarymo mokestis, o taip pat simbolinis administravimo mokestis, tačiau tokiose situacijose pabrangimas sudaro labai nedidelę suma, o galimybė įsigyti daiktą anksčiau nei jam galite sutaupyti tikrai vilioja. Pasinaudoti tokiu pasiūlymu verta tikrai daugeliu atveju kai prekė reikalinga.

Jei domina brangaus daikto pirkimas išsimokėtinai ir Jūsų pajamų neužtenka, pasidomėkite, galbūt galite įsigyti prekę kartu su savo partneriu ar kreiptis į banką dėl vartojamosios paskolos. Tokius ir panašius pasiūlymus galite gauti prekybos vietoje arba iš finansavimo įmonės, iš kurios ir planuojate gauti finansavimą savo pirkiniui. Tačiau gerai paskaičiuokite, kiek stipriai keičiasi mokama suma, kokie grąžinimo terminai bei galbūt Jūs galite atlikti didesnį pradinį įnašą.

Didesnis pradinis įnašas labai svarbus rodiklis, kad Jūs esate suinteresuotas laiku mokėti įmokas už perkamą daiktą. Kadangi nevykdant savo įsipareigojimų Jūs rizikuojate pirkinį prarasti, didesnė pradinė įmoka yra lyg garantas, užstatas, taigi, galite tikėtis geresnių finansavimo sąlygų. Be kita ko, kuo didesnį pradinį įnašą atliksite, tuo mažesnės įmokos kiekvieną mėnesį slėgs Jūsų pečius. Paskaičiuokite, jei galite mokėti daugiau iš karto, galbūt tai daryti Jums tikrai pravartu, juk situacija ateityje gali netikėtai pasikeisti.

Tačiau vienas dalykas, dėl kurio pirkimas išsimokėtinai nėra toks populiarus, koks galėtų būti yra tas, kad daugelis nori įsigyti už maksimaliai mažą kainą. Savaime suprantama, kad mokėjimas dalimis pakelia galutinę prekės kainą, dėl to vis dar didelė dalis žmonių verčiau laukia arba įsigyja prastesnės kokybės, tačiau pigesnį daiktą nei pasirenka patogų mokėjimą dalimis. Tačiau pirkimas išsimokėtinai nėra neigiamas reiškinys, tai greičiau puiki galimybė gyventi paprastai, nevaržomai, nors ir šiek tiek brangiau, tačiau maloniau, linksmiau ir patogiau. Jei Jūs norite gyventi taip, siekiate įsigyti kokį nors daiktą, tačiau tam trūksta pinigų, pagalvokite, galbūt pirkimas išsimokėtinai Jums puikiai tiks ir visai patiks.