Finansai Verslas ir Ekonomika

Leanud – Estiškos paskolos

Ne vienas Lietuvos verslininkas, sėkmingai veiklą vykdantis savo srityje, nori plėstis. Deja, Lietuvos rinka labai maža, todėl dažniausiai pasidomima eksporto (jei gaminami produktai) ar plėtros užsienyje galimybe. Dažniausiai stengiamasi patekti į Latviją, Estiją, neatmetama Didžiosios Britanijos, Rusijos rinkų galimybė (šios rinkos tikrai didelės), tačiau tik kai kurie verslininkai savo produktą ar paslaugą mato Lenkijoje, kuri būdama gerokai didesnė ir turtingesnė šalis nei Lietuva gali būti puikia Jūsų įmonės plėtros galimybe. Augimas Estijoje taip numatomas, Estijai buvo priskitas A+ skolinimosi reitingas.

PinigaiTiems, kurių produktas ar paslauga gali būti įdomi Estijos gyventojams ar įmonėms, vertėtų pasidomėti apie tai, kokios sąlygos Jūsų produktui plėstis, kokių papildomų leidimų, licencijų gali reikėti, o galbūt pilnai pakaks vien tik poros darbuotojų ar interneto svetainės, elektroninės prekybos sistemos. Tokiu atveju nereikia net būti Estijoje, kad verslas sėkmingai plistų. Žinoma, tai tinka tik nedaugeliui verslų, kuriamų produktų ir paslaugų.

Kitiems gali tekti imtis prekybinių plotų paieškų, naujų biurų steigimo, investuoti į darbuotojų paiešką savo laiką ir pinigus. Deja, pinigai labai greitai baigiasi, todėl gali tekti susimąstyti apie paskolą. Estijoje, kaip ir Lietuvoje, vyrauja komercinių bankų, kurie turi išsikėlę itin aukštus reikalavimus, ir greitųjų paskolų bendrovių paskolos bei kreditai (Estiškai Leanud ir kiirlaenud). Pastarieji kiek brangesni, tačiau labai dažnai gali būti puikia galimybe naujai įsteigtoms įmonėmis. Žinoma, vien tai, kad įsteigėte įmonę dar negarantuoja paskolos, tačiau jei turite šaunią idėją, patys tikite ir galite įtikinti kitus jos sėkme – Jūsų šansai gerokai didesni.

Žinoma, prieš kreipiantis dėl paskolos į kreditų bendrovę (jei tinka greitos paskolos), nereikalinga labai didelė paskola, puikių variantų galite rasti specializuotose svetainėse reikia paruošti gerą verslo planą, turėti bent šiokį tokį pajamų garantą, pavyzdžiui, sudarytas sutartis su klientais, praeitų mėnesių pelno ataskaitas. Net jei Jūsų įmonė Estijoje įkurta tik šiandien, galite pabandyti gauti paskolą nurodydami pelną, kurį gaunate Lietuvoje, tik nepamirškite to paminėti, priešingu atveju gali atrodyti, kad bandote apgauti kreditorių. Labai puiku jei imdami paskolą galite laiduoti kokiu nors turtu, pavyzdžiui, jau turite nekilnojamo turto Estijoje ar įsigijote vertingus įrengimus, biuro baldus. Užstatas visuomet padidina galimybes gauti paskolą, o taip pat neretai tampa ir geresnių sąlygų, mažesnių palūkanų priežastimi. Taigi, daugeliu atveju savo turtą naudoti kaip užstatą yra labai naudinga.

Gavus paskolą verta nepamiršti ir savo įsipareigojimų. Vykdydami veiklą pirmoje eilėje turėtumėte mokėti visus įsipareigojimus, o tik vėliau turimus pinigus investuoti į plėtrą, naujos technikos pirkimą ir kitus dalykus, kadangi įmokų delsimai, atidėliojimai gali neigiamai paveikti Jūsų įmonės ar net asmeninę kredito istoriją, dėl ko vėliau gali kilti problemų imant naują paskolą, sudarant sutartis ar bandant dalyvauti viešuosiuose konkursuose, kuriuose neretai iškeliami ypač aukšti reikalavimai ne tik prekių ar paslaugų kokybei, bet ir pačiai įmonei, jos finansinę padėtį ir istoriją.

Pradėdami ar plėsdami savo verslą į kaimyninę Lenkiją, net ir neturėdami šiai dienai pakankamai finansų, galite užsitikrinti geresnę įmonės ateitį, didesnes pajamas ir, savaime suprantama, pakilusį pelną, kuris yra vienas svarbiausių sėkmingos įmonės parametrų tiek jos vadovui bei akcininkams, tiek, kai kuriais atvejais, ir jos darbuotojams. Taigi, siūlome nedelsti ir jei tik turite tokią idėją bei galimybę, investuoti šiek tiek savo laiko bei pastangų ir ieškoti būdų, kaip greičiau, pigiau ir paprasčiau išplėsti savo verslą, pagerinti jo galimybes gretimoje Lenkijoje.