Laisvalaikis Namai bei Interjeras

Lauko baldai: pasirinkimo galimybės, medžiagos ir praktiškumas

Turintiems nuosavus namus ar sodus, lauko baldai yra neišvengiamybė. Vieni renkasi tokius baldus, kurie nebijo lietaus, saulės ir kuriuos lauke galima laikyti ištisus metus. Tuo tarpu kiti praktiškumui skiria šiek tiek mažiau dėmesio ir pirmiausia ieško stilingų, gražių baldų. Paprastai lauke lovos su čiužinių niekas nestato, dažniausiai sutinkami lauko baldai yra medinės kėdės, suoliukai ir stalai.

lauko baldaiDažnai lietuviai renkasi lauko baldus, pagamintus iš medžio masyvo. Tokie baldai tobulai tinka kaimo turizmo sodybose, greta pirčių, tačiau kažin, ar jie tiktų nedidelėje terasoje greta prabangaus namo. Taigi kiekviena erdvė reikalauja vis skirtingo, kitoniško apstatymo. Kiekvieno žmogaus poreikiai yra skirtingi, tad, renkantis lauko baldus, nėra tik gerų arba tik blogų variantų: svarbiausia, kad eksterjeras būtų jaukus ir kad besiilsintys žmonės jaustųsi patogiai.

Kas nori šiek tiek pataupyti ir mėgsta kurti, gali atnaujinti senus lauko baldus: perdažyti suolelius, kėdes, lauko sąlygoms pritaikyti viduje nebenaudojamus fotelius, staliukus ir kita. Be to, tokie rankų darbo lauko baldai bus kur kas mielesni širdžiai už pirktinius ir puikiai papuoš ne tik lauką, bet ir pavėsinės ar vasarnamio interjerą. Taip pat puikiais baldais gali tapti kelmai: iš jų galima pagaminti kėdes ar stalus, prieš tai tinkamai impregnavus arba apkalus linoleumu, kitomis medžiagomis.

Baldai iš akmens ir betono. Jei ieškote tikrai patvarių ir ilgaamžių baldų, neišsiversite be tokių statybinių medžiagų kaip betonas ir akmuo. Tačiau iš jų galima pagaminti toli gražu ne visus baldus, tokių baldų vietos keisti paprastai negalima, jie nebūna ir labai kompaktiški. Vis dažniau iš akmens žmonės statosi lauko židinius, suteikiančius erdvei jaukumo, grožio ir šilumos.

Plastmasiniai lauko baldai. Itin nedaug priežiūros reikalauja plastmasiniai sodo baldai, be to, jie yra pigūs ir, deja, pigokai ir atrodo, todėl norintiems sukurti gražų ir stilingą eksterjerą nelabai patiks. Tačiau tai nėra ilgaamžiai baldai, nes po kurio laiko gali išblukti, jei baldams gaminti panaudota ne aukščiausios kokybės plastmasė, gaminiai gali lūžti, deformuotis.

Pinti baldai. Labai gražu, kai kieme puikuojasi pinti baldai. Tačiau daugelį atgraso aukštoka jų kaina ir menkas praktiškumas nepalankiomis oro sąlygomis. Tačiau jie lengvi, tad baldus paprasta sunešti į vidų arba uždengti.

Mediniai baldai labai dera prie lauko aplinkos ir, kaip jau buvo minėta šio straipsnio pradžioje, puikiai papildo sodybėlių, pirčių erdvę. Jei norite ilgaamžių baldų, rinkitės kietą ir tvirtą medieną ir venkite baldų, pagamintų iš pušies, eglės arba kedro medienos. Labai svarbu, kad tinkamai būtų apdorota mediena, kuri pasirinkta baldų gamybai: ji turi būti gerai išdžiūvusi, impregnuota, apsaugota nuo kenkėjų ir pritaikyta naudoti lauko sąlygomis.

Lauko baldai iš metalo yra taip pat praktiški ir ilgaamžiai. Ant metalo kėdžių dedamos pagalvėlės, kurios nuimamos lietui lyjant. Metalas turi savybę rūdyti, tačiau to galima išvengti baldus lakuojant rūdžių surišikliais, specialiais dažais.