Laidojimo etapai

Rate this post

Laidotuvės tikrai niekam nekelia jokių teigiamų emocijų. Tai yra labai sudėtingas, sekinantis ir daug neigiamų potyrių suteikiantis procesas. Tačiau, kaip bebūtų, jis yra neišvengiamas tuomet, kai mums tenka atsisveikinti su savo mirusiu artimuoju. Ir, žinoma, jei visi laidotuvių organizavimo darbai užgriūna ant jūsų pečių, jums tampa dar sudėtingiau. Kita vertus, turite suprasti, kad su tokiomis sudėtingomis ir sunkiomis situacijomis anksčiau ar vėliau tenka susidurti bene kiekvienam žmogui, todėl nepamirškite, kad net ir patys sunkiausi bei skaudžiausi etapai yra įveikiami ir jie praeina. Todėl atminkite, kad net jei šiandien jums yra labai sunku ir atrodo, kad visas gyvenimas slysta jums iš po kojų – tai nėra jūsų gyvenimo pabaiga, rytoj išaugs nauja ir geresnė diena.

KapinistasTačiau suprantama, kad dabar turite susiimti ir visais reikiamais darbais pasirūpinti tinkamai. Tai reiškia, kad jums reikia atlikti kiekvieną su jūsų artimojo laidotuvėmis susijusį žingsnį. Nuo ko pradėsite? Be abejo, dažniausiai ieškomi laidojimo namai ir užsakoma pasirinkta šarvojimo salė. Tuomet nuperkamas karstas bei drabužiai, tinkantys velioniui. Pasirūpinama ir vainikais bei gėlėmis. Mūsų krašte taip pat yra įprasta po laidotuvių surengti ir gedulingus pietus, todėl jei šio etapo taipogi neatsisakysite, pagalvokite, kur galėtumėte juos užsakyti ir rezervuoti reikiamą vietų skaičių. Nereikia pamiršti, kad prieš laidojant dažnai užsakomos ir mišios. Taigi, darbų yra ne vienas ir ne du – ir tai tikrai nėra baigtinis sąrašas.

Turbūt natūralu, kad velionio artimiesiems reikia išspręsti ir laidojimo vietos klausimą. Kai išperkama kapavietė, reikia iškasti kapo duobę – tai įprastai atlieka duobkasiai. Galiausiai, kai velionis būna palaidojamas, iš karto niekuomet nėra pradedami kapavietės tvarkymo darbai. Taip pat akimirksniu nėra statomas ir paminklas. Šiems klausimams išspręsti reikia šiek tiek luktelėti. Įprasta paminklą statyti tuomet, kai po velionio mirties praeina metai, tačiau paminklo gamybos darbus galite užsakyti ir anksčiau – tai padės išvengti įvairių nepatogumų ar skubos, jei viską darytumėte paskutinę minutę.

Patarimais pasidalino https://www.kapinistas.lt/