Kvepalai – tai neatskiriama daugelio tiek vyrų, tiek ir moterų stiliaus bei įvaizdžio dalis. Nors kvapas yra nematomas, tik užuodžiamas, apie asmenybę jis gali pasakyti iš tiesų nemažai ką. Tačiau apsilankę parduotuvėse dažnai suprantame, kad kvepalus išsirinkti nėra taip jau lengva, kaip galėjo atrodyti. Pauosčius iš kelių buteliukų sklindančius svaiginančius aromatus, galva galiausiai apsisuka, o kvapų galybė susimaišo. Ne vienam yra tekę susidurti su situacija, kad kvepalai uostant parduotuvėje kvepia kitaip negu grįžus namo. Kvepalų aromatas kitoks tampa ir užpurškus jų ant odos. Taigi kaip išsirinkti kvepalus? Kokie kvepalai moterims tinkamiausi ir kurie it medus traukia priešingos lyties atstovus?
Kaip geriau užuosti kvapą?
Norėdamos pajusti kvepalų natas, jų šiek tiek užpurkškite vietose, kur paprasta užčiuopti pulsą – tose kūno zonose šiluma, o drauge ir kvapas geriau sklinda. Užpurškus kvepalų, jų nereikėtų trinti – jie turi savaime įsigerti į odą.
Ne visi kvepalai kvepės vienodai intensyviai
Dažnai skundžiamasi, kad kvepalai moterims greitai išgaruoja. Tačiau ar žinojote, kad parfumerijos gaminiai yra skirstomi į kelias kategorijas ir nuo to priklauso jų kaina? Trumpiausiai ant odos ir drabužių išsilaiko odekolono kvapas, nes kvapiųjų medžiagų čia yra vos 2-6 procentai. Paprastai odekolonai gaminami gaivaus citrusinių vaisių kvapo ir labai tinka dienai.
Toliau pagal intensyvumą su 5-15 proc. kvapiųjų medžiagų yra tualetiniai vandenys. Jie taip pat nėra intensyvūs, nors kvapas gali išlikti kur kas ilgiau, net ir visą dieną.
Parfumuotame vandenyje kvapių medžiagų koncentracija yra 10-20 proc. Tokie kvepalai išlieka gana ilgai, jie yra ir brangesni už tualetinius vandenis. Tai dažniausiai perkama prekė.
Kvepaluose kvapiųjų medžiagų koncentracija yra ne mažesnė negu 15-40 procentų, tačiau dažniausias kvapiųjų medžiagų kiekis yra 20 procentų. Kvepalai ant odos ir drabužių išlieka ilgiausiai.
Kaip surasti savo kvapą?
Jei norite, kad uoslė būtų kuo aštresnė, imkitės kelių gudrybių. Kvepalus rinkitės vidurdienį, kelias valandas iki numatyto vizito į parfumerijos parduotuvę nerūkykite. Jei juntate, kad nuo kvepalų gausos apsisuko galva, pauostykite kavos pupelių – jos sugrąžins, „atšviežins“ uoslę. Užsienyje tai praktikuojama jau seniai, Lietuvos parduotuvėse tokio dalyko dar nėra tekę matyti.
Atsirinkite ne visą galybę, o du labiausiai patikusius kvapus – kvepalų užpurkškite ant popieriaus juostelių ir patikusius kvepalus galutinai išsirinkite parėjusios namo ar kitą dieną. Kvepalai moterims turi būti malonūs ir iš karto „prilipti“, kvapas neturi erzinti ir būti pernelyg užuodžiamas.
Kas patinka vyrams?
Vyrams patinka muskuso, prieskonių aštroki, kiek vyriškus primenantys kvepalai, taip pat jie dievina moteris, pasikvepinusias vanilės, citrusų, saldoko gėlių kvapo kvepalais.
Kaip laikyti kvepalus?
Įsigytus kvepalus reikėtų laikyti ne bet kur saulės atokaitoje, o vėsesnėje ir tamsesnėje vietoje. Jei galimybės kvepalų paslėpti nuo tiesioginių saulės spindulių neturite, tuomet laikykite juos su dėžute, o ištraukite tik tada, kai kvepinsitės. Kartais kvepalus rekomenduojama laikyti šaldytuve, tačiau tai tikrai nėra būtina. Apie prastą kvepalų kokybę ir pasibaigusį galiojimo laiką signalizuoja alkoholio kvapas, tad tokius kvepalus išmeskite, o ateityje analogiškų kvepalų verčiau nepirkite.