Kuo ypatinga buto nuomos sutartis su depozitu?

Rate this post

Iš esmės ji labai nesiskiria nuo įprasto susitarimo varianto. Tačiau šiuo atveju atsiranda papildoma suma, kuri paimama iš nuomininko ir turėtų būti grąžinama jam išsikraustant. Kas praktikoje daroma pakankamai dažnai. Kadangi tai yra tarsi savotiška garantija, jog nuomininkas vykdys savo įsipareigojimus ir būsto nepaliks apie tai neperspėjęs. Arba netgi dar blogiau – neatsiskaitęs bei palikęs netvarkingus ar netgi sugadintus namus bei juose esantį turtą. Aišku, tokiais atvejais gali būti taikomos kitos sankcijos. Tačiau depozitas yra paprasčiausias būdas nuo to apsisaugoti. O sutartyje turėtų būti aiškiai apibrėžta, kokiais atvejais jis gali būti negrąžintas. Ši dalis jau bus aktualesnė pačiam nuomininkui.

Ar tai naudinga besinuomojantiems?

Įprastu atveju tai nėra nei naudinga, nei nenaudinga. Kadangi po nuomos laikotarpio pabaigos ši pinigų suma turėtų būti grąžinama. Aišku, dažniausiai buto nuomos sutartis su depozitu nebus nė vieno nuomininko prioritetas. Tačiau šiomis dienomis vis rečiau pavyks atrasti namus, kur to nebūtų reikalaujama. Todėl geriausia būtų susitaikyti bei atidžiai įsigilinti į sąlygas. Ypač tą vietą, kuri liečia kaip užstatą paliekamus pinigus. Kadangi kartais tikrai pasitaiko, jog nuomininkai tuo pasinaudoja. Tačiau prieš tai sutarus dėl labai aiškių sąlygų viso to galima išvengti. Tuomet nereikės baimintis, jog nepavyks atgauti pinigų, net jeigu ir vykdysite visas sąlygas.

Kokio dydžio dažniausiai būna ši suma?

Kažkur apibrėžta, kokia ji gali būti nėra. Todėl tai priklausys tik nuo nuomininkų ir bendro sutarimo su jais. Tuomet jau sudaroma buto nuomos sutartis su depozitu, kurioje ši suma aiškiai nurodoma. Ir į tą reikėtų atkreipti dėmesį. Kadangi ji turėtų sutapti su tuo, kiek realiai davėte arba planuojate duoti būsto savininkams. Kitu atveju to įrodyti gali ir nepavykti. Tačiau dažniausiai tai nėra didelė suma. Kartais ji siekia vieno mėnesio įmokos dydį, o kartais dviejų. Būtent pagal tai ji dažniausiai ir nustatoma. Nors gali būti ir kažkokių kitokių susitarimų, tai jau kiekvieno asmeninis apsisprendimas.