Finansai

Kuo skiriasi kreditai Lietuvoje ir Latvijoje?

KreditaiLietuva ir Latvija labai panašios šalys daugeliu dalykų, ne vien tik gimininga kalba (nors tarpusavyje lietuvis su latviu ir sunkiai susišnekėtų). Bet kokiu atveju, tiek džiaugsmai, tiek ir bėdos dažnai būna panašios, o ne išimtis ir greitieji kreditai.

Greitieji kreditai internetu (lat. atrie krediti interneta) savo žinomumą pasiekė jau daugelyje šalių, kur pragyvenimo lygis nėra labai aukštas. Tarp jų patenka ir visos trys Baltijos šalys (Lietuva, Latvija ir Estija). Greitųjų kreditų paslaugomis čia naudojasi dauguma tų, kuriems trūksta pinigų įvairiausioms išlaidoms, nuo būtiniausių prekių iki technikos ar būsto atnaujinimo. Nesvarbu, koks kredito tikslas, bet ypatingai svarbu, koks besiskolinančiojo atsakomybės jausmas ir kokios galimybės paskolą grąžinti laiku.

Nors tiek Lietuvos greitieji kreditai internetu, tiek Latvijos atrie krediti interneta jau žinomi ir naudojami ne pirmus metus, vis dar pasitaiko visa galybė vadinamųjų blogųjų paskolų, kurias sukelia savo galimybes pervertinantys kredito bendrovių klientai. Taip pat, pasitaiko ir piktybinių paskolų negrąžinimų, tačiau tokie atvejai gana reti ir baigiasi itin prastai tiems, kurie bando apgauti sistemą – greitųjų kreditų bendrovės glaudžiai bendradarbiauja tarpusavyje visoje Europoje ir už jos ribų. Taip pat, bendradarbiavimas vyksta ir su įvairių valstybių institucijomis, padedančiomis surasti ir nubausti tyčinius blogų paskolų atvejus sukeliančius skolininkus.

Greituosius kreditus internetu šiuo metu ypatingai griežtai kontroliuoja valstybinės institucijos. Siekiama, kad nuolatinio darbo neturintys asmenys nebegalėtų skolintis (Latvijoje dažnai ieškomi krediti bez darba vietas), taip sumažinant tikimybę, kad žmogus skendės skolose, turės paskolą dengti iš neaiškiai, o greičiausiai ir nelegaliai, uždirbtų pinigų ar pašalpų, kurios skiriamos pragyvenimui, o ne paskolų dengimui nebūtiniems pirkiniams. Šioje svetainėje www.kreditus.lv/krediti-bez-darba-vietas matome, kad „atrie krediti bez darba vietas“ yra siūlomi net keletos skirtingų kreditorių.

Žvelgiant iš kitos pusės, darbo neturintys, tačiau pašalpas, pensijas ar stipendijas gaunantys asmenys gali gyventi sunkiau, o prireikus tam tikro pirkinio, pavyzdžiui kompiuterio ar šaldytuvo, už jį susimokėtų per kurį laiką. Taigi, drausti suteikti paskolas darbo neturintiems asmenims galbūt ir nėra pati geriausia valstybės sugalvota ir išleista taisyklė skirta žmonių gerovei užtikrinti.

Nepaisant to, Jūs esate dirbantis asmuo, studentas, pensininkas ar tiesiog bedarbis, greitasis kreditas internetu ar kitais būdais Jums gali būti labai naudingas ir bene vienintelis tinkamas pasirinkimas. Tokių situacijų, kuomet kreditas yra vertas Jūsų dėmesio, tikrai netrūksta, tačiau dėl netinkamo visuomenės požiūrio, neigiamo švietimo ir informacijos pakreipimo į priešingą pusę daugelis žmonių tiesiog vengia, bijo skolintis iš greitųjų kreditų bendrovių. Tuo pat metu nekilnojamojo turto paskolos laikomos teigiamu reiškiniu, manoma, kad jos padeda, suteikia galimybę. Nors realiai, tai tokia pat paskola kaip ir greitasis kreditas internetu, tik didesnėmis sumomis bei ilgesniam laiko tarpui, kas ir leidžia kreditavimo įstaigoms numažinti palūkanas taip neprarandant pelno. Svetainėje kredita.lv galima palyginti keletą kredito davėju.

Ieškodami sau tinkamos finansavimo galimybės, nepriklausomai nuo Jūsų noro, pirkinio ir skolinimosi sumos, įvertinkite kaip įmanoma daugiau galimybių, palyginkite pasiūlymus, ne tik žiūrėkite į palūkanas, bet ir į galutinę grąžinimo sumą, įvairius mokamus mokesčius bei, svarbiausia, įsivertinkite patys, nepadarykite klaidos ir nepasiskolinkite pernelyg didelės pinigų sumos bei nepasirinkite tokių grąžinimo sąlygų, kurios Jums nėra įmanomos: per trumpas paskolos laikas, netinkamu laiku mokamos įmokos ir pan. Taip jausitės ramūs, kad Jūsų paskola netaps bloga paskola. Taip pat, perduokite savo draugams ar artimiesiems Latvijoje, kad ir jiems vertėtų pasidomėti, kokias sąlygas šiuo metu siūlo jų vietiniai atrie krediti interneta.

Amber Jewelry

Tea Sets