Naujienos, Straipsniai

Krepšinis – antroji mūsų šalies religija

Krepsinis

Turbūt kiekvienas mūsų šalies tautietis paklaustas, kokia yra antroji Lietuvos religija, atsakytų lygiai tą patį – tai yra krepšinis. Žinoma, žvelgiant istoriškai, anuomet situacija buvo šiek tiek kitokia. Trumpiau tariant, populiaresniu buvo futbolas. Tačiau situacija bėgant metams keitėsi ir vis daugiau žmonių pamėgo krepšinį. Šiandien akivaizdu, kad didelė dalis mūsų šalies gyventojų su dideliu džiaugsmu ir entuziazmu stebi įvairių krepšinio komandų rungtynes, kartu sirgdami už savo mėgstamas komandas.

Tuo tarpu, jei klaustumėte, kas turėjo tokios didelės įtakos krepšinio išpopuliarėjimui, vienareikšmiškai atsakyti galimybės nėra, kadangi veiksnių buvo daugybė. Be abejo, viena iš priežasčių neabejotinai buvo puikiai tarptautiniu mastu pasižymėję mūsų šalies krepšininkai, kurie buvo labai gerai žinomi tiek tuometinėje Tarybų Sąjungoje, tiek ir „už Atlanto“. Tiesą sakant, kai kurie mūsų krepšininkai buvo ir tebėra labai gerai žinomi visame pasaulyje – nepaisant to, į kurį pasaulio kampelį nukaktume.

Taip pat akivaizdu, kad puikiai žaidžiantys krepšininkai sugebėjo parodyti ir labai gerus rezultatus įvairiuose tarptautiniuose krepšinio čempionatuose. O tai taip pat neabejotinai turėjo didžiulės įtakos krepšinio populiarumo didėjimui mūsų šalyje. Pavyzdžiui, pirmą kartą 1998 m. Lietuvos rinktinė dalyvaudama Pasaulio čempionate iškovojo net 4 vietą. Tai buvo iš tiesų puikus rezultatas, kuris nepaliko abejingų. Tuo tarpu 2010 m. Pasaulio čempionate buvo iškovota net trečioji vieta. Tai buvo įspūdinga laimėjimų virtinė, kurios krepšinio sirgaliai nepamiršta ir iki šiol.

Be abejo, per daugybę metų buvo lietuviai pasiekė puikių rezultatų ir Europos čempionatuose. Jie juose net tris kartus yra iškovoję pirmąją vietą. Žinoma, negalima pamiršti ir Olimpinių žaidynių – jose aukščiausia pasiekta vieta buvo 3. Ją Lietuvos krepšinio rinktinė taip pat iškovojo net tris kartus.

Be to, nereikia pamiršti ir individualių pasiekimų, kuriais gali pasigirti ne vienas mūsų šalies krepšininkas. Nemenka dalis mūsų šalies krepšininkų šiandien žaidžia įvairiose užsienio komandose, tarp kurių būtina paminėti ir NBA lygą. Taigi, visi šie rezultatai yra tikrų tikriausias įrodymas, kad lietuviai ne tik mėgsta krepšinį, tačiau ir moka jį žaisti pačiu profesionaliausiu ir aukščiausiu lygiu.

Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio ir skelbimas neatlygintinai.