Finansai

Kreipimasis dėl paskolos su individualia veikla

Jau seniai žinoma, kad dirbant samdomą darbą paskolą gauti tampa gerokai lengviau nei tuomet, kai dirbama su individualios veiklos pažyma. Ir net jei vykdoma individuali veikla asmeniui generuoja didesnes pajamas, tai ne visuomet padeda paskolą gauti lengviau nei tuo atveju, kai yra sudaryta darbo sutartis.

Tačiau ar tikrai viskas visuomet turi būti taip sudėtinga ir komplikuota? Ar tikrai paskolos su individualia veikla gauti beveik neįmanoma? Laimei, kreditoriai vertindami savo potencialius klientus jų nediskriminuoja ir jų mokumo vertinimą atlieka vadovaudamiesi tais pačiais principais ir įstatymuose numatytomis normomis. Todėl jei paskolą galima gauti dirbant pagal darbo sutartį, ją galima gauti ir su individualia veikla. Tačiau yra ne vienas svarbus niuansas, kurį turite žinoti.

Finansiniai įsipareigojimai ir mėnesinės įmokos suma

Kreipiantis į kreditorius labai svarbų vaidmenį vaidina turimų finansinių įsipareigojimų dydis ir numatomas mėnesinės paskolos grąžinimo įmokos dydis. Vartotojų mokumo vertinimo įstatyme yra nurodyta, kad mėnesinės įmokos suma negali viršyti 40 % visų šeimos gaunamų pajamų. Tačiau tai nereiškia, kad ši suma yra skaičiuojama nuo visų gautų pajamų. Visų pirma iš gautų pajamų yra atimami turimi finansiniai įsipareigojimai. Todėl jei pastarųjų yra nemažai, reikšmingai sumažėja ir suma nuo kurios yra skaičiuojami minėti 40 %.

Taip pat reikia atminti, kad dažniausiai kreditoriai orientuojasi į dar mažesnį procentą, todėl nemanykite, kad jei jūsų gaunamos mėnesinės pajamos yra 1200 eurų, kreditoriai jums sutiks suteikti paskolą, kurios mėnesinė grąžinimo įmoka sieks 480 eurų. Egzistuoja daugybė papildomų veiksnių, į kuriuos atsižvelgdami kreditoriai nustato ir maksimalų kiekvienam vartotojui taikomą mėnesinės paskolos grąžinimo įmokos dydį.

Pajamas patvirtinantys dokumentai

Norite paskolos su individualia veikla? Tuomet pasirūpinkite visais jūsų gaunamas pajamas patvirtinančiais dokumentais! Ir šiuo atveju kalbame ne tik apie metines pajamų deklaracijas, kurias pateikiate iki kiekvienų metų gegužės 1 d.

Jei siekiama lengviau gauti paskolą, reikėtų pakoreguoti savo mokesčių mokėjimo grafiką, VSD ir PSD įmokas pradedant mokėti ne vieną kartą per metus, o kiekvieną mėnesį. Tokiu būdu informaciją apie jūsų pajamas kiekvieną mėnesį gaus tiek Sodra, tiek ir VMI, o tai reiškia, kad prie jų prieigą turės ir kreditoriai. Toks mokesčių mokėjimo grafikas padės išspręsti pajamų pastovumo klausimą.

Ilgalaikės sutartys su jūsų klientais

Tiems, kurie su individualios veiklos pažyma teikia tam tikras paslaugas, rekomenduojama su savo nuolatiniais klientais sudaryti ilgalaikes sutartis, kuriose būtų nurodyta mėnesinė kliento mokama suma (arba visa suma už projektą), sutarties trukmė ir kt. Tai kreditoriams parodytų, jog jūs ir toliau gausite reguliarias pajamas. Žinoma, ne kiekvienam individualią veiklą vykdančiam asmeniui pavyksta sudaryti ilgalaikes sutartis. Tai labai tiesiogiai priklauso nuo vykdomos veiklos pobūdžio. Tačiau jei tokią galimybę turite, planuodami kreiptis dėl paskolos, ilgalaikių paskolų sudarymo neatsisakykite.

Aukštas asmeninis kredito reitingas

Kredito reitingas kreditoriams parodo, ar žmogus gali būti pajėgus tinkamai vykdyti savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus. Jei kredito reitingas yra aukštas – kreditoriai mato mažesnę riziką. Tačiau jei reitingas yra žemas – tai gali kreditoriams signalizuoti apie didesnę finansinių įsipareigojimų nevykdymo riziką.

Kredito reitingas yra labai tiesiogiai susijęs ir su kredito istorija. Kredito reitingą galite suprasti kaip bendrą jūsų finansinę padėtį nusakantį balą, kuris gali sumažėti dėl prastesnės kredito istorijos. Tuo tarpu kredito istorijoje atsispindi visi jūsų mokėjimai, finansinių įsipareigojimų vykdymas ir kt. Todėl jei norite padidinti savo galimybes gauti paskolą su individualia veikla, turėtumėte išsiaiškinti, koks yra jūsų kredito reitingas. Jei jis bus per mažas, imkitės priemonių jį pagerinant.

Visų pirma, labai didelę reikšmę kredito reitingui gali turėti jūsų turimų finansinių įsipareigojimų padengimas. Tokiu atveju turėtumėte pirmiausia pasistengti kuo greičiau padengti didžiausiomis palūkanomis pasižyminčias paskolas. Taip pat nepamirškite, kad finansiniais įsipareigojimais yra laikomas ir lizingas bei kredito kortelės. Todėl net jei jūs turite pilnai papildytas kredito korteles ir galbūt jomis jau kurį laiką nesinaudojote, kreditoriai tai vertins kaip jūsų turimus finansinius įsipareigojimus. Todėl jei pastarųjų nenaudojate, geriau jų atsisakykite. Žinoma, visi mokėjimai turėtų būti atliekami laiku. Visa tai padės jums pagerinti jūsų kredito reitingą, kartu padidinant ir tikimybę gauti paskolą.