Verslas ir Ekonomika

Komandos formavimas: koks būdas Jums tinka labiausiai?

komandaNorite, kad visa Jūsų komanda vieningai dirbtų ir siektų to paties rezultato? Vien norint tai padaryti yra neįmanoma, kadangi tik atradus tinkamą techniką galite užsitikrinti, kad rezultatas patenkins Jūsų poreikius. Komandos formavimas – ilgas procesas, tačiau galiausiai jo rezultatas turėtų pranokti lūkesčius. Svarbiausia susirasti strategiją, kuri tiktų konkrečiai Jūsų komandai.

Komandos formavimo klaidos

Labai blogai, kai komandos formavimo darbai paliekami profesionalams, kurie tuo užsiima. Kodėl? Kadangi komandos vadovas, lyderis yra tas asmuo, kuris ne tik turi dalyvauti formavime, tačiau tuo pačiu rodyti pavyzdį. Jo dėmesys darbuotojams yra labai svarbus ir žmonės kur kas geriau jaučiasi tokiu atveju, kai jie yra gerbiami, kai darbdavys arba paprasčiausiai vadovas stengiasi jais domėtis. O formuojant komandą tai yra vieni iš esminių procesų, kurie atliekami. Tik tuomet, kai matoma, kad vadovas noriai bendrauja ir bendradarbiauja – jo darbuotojai vieningiau dirba ir paprasčiausiai nori pateiksianti to asmens lūkesčius.

Dar viena didelė klaida yra tai, kad kartais galvojama, jog darnioje komandoje visi asmenys turi būti vienodi, kuo labiau panašūs ir tokiu atveju jiems pavyks geriau siekti konkrečių tikslų. Tai nėra visiška tiesa, kadangi dažnai per daug panašūs žmonės nebesistengia, nepapildo grupės savo idėjomis, kurios galėtų skirtis nuo visų kitų. Apskritai, kuo įvairesni žmonės dirba – tuo įmonei tai yra geriau. Net ir intravertai, kurie dažnai įvardijami kaip nenorintys būti komandos nariais – tam tikra prasme yra komandos nariai ir tarp kitko – labai naudingi nariai.

Blogai, kai komandos nariai negyvena tomis pačiomis vertybėmis, kurios vadovaujasi įmonė. Žinoma, asmuo neturi keisti savo asmeninio gyvenimo dėl darbo, profesinės srities, tačiau naudinga būtų įvertinti, kokiomis priemonėmis galima būtų bent jau minimaliai prisidėti asmenines žmogaus vertybes kartu su profesinėmis.

Tuo pačiu dažnai pasitaiko, kad ne visi komandos nariai paprasčiausiai žino, kokiomis vertybėmis veikia įmonė. Taigi, naudinga jiems paaiškinti, supažindinti ir padėti suprasti.

Ar verta samdytis profesionalą?

Komandos formavimas be specialisto šiais laikais sunkiai pavyks. Paprasčiausiai, šioje sferoje dirbantys profesionalas ne tik pasiūlo priemones, kurios labiausiai tiktų siekiant suburti komandą, tačiau tuo pačiu ir išanalizuoja konkrečią padėtį, situaciją.

Kiekviena įmonė labai skirtinga ir joje dirba labai skirtingi žmonės. Norint, kad jie visi taptų kumštis, kuris gali pasiekti geresnių rezultatų – labai svarbu įvertinti galimybes ir tinkamai jas panaudoti judant tikslo link. Šiuo atveju specialistų praktika yra neįkainojama.

Kadangi šiuo metu tokias komandos formavimo ir lyderio įgūdžių tobulinimo paslaugas siūlo gana daug įmonių – naudinga palyginti kuo daugiau. Tokiu atveju būsite tikras, kad Jūsų pasirinkimas yra geriausias ir tikrai patenkins poreikius.

Ieškant įmonės siūlome įvertinti šiuos pliusus:

1. Pirmiausia rekomenduojame susipažinti su paslaugų kainoraščiais. Tai Jums padės apsispręsti dėl galimybių.

2. Internete galima perskaityti atsiliepimus apie tam tikrų įmonių suteikiamas paslaugas.

3. Žinoma, reikia nepamiršti, kad skirtingos priemonės lemia ir skirtingą rezultatą. Susižinokite tikslią suteikiamų paslaugų programą.

Komandos formavimas gali padėti įmonę perkelti į visiškai naują lygį!