Paskolos
Finansai

Kokius žingsnius reikėtų atlikti prieš kreipiantis dėl paskolos

Paskolos

Kuo didesnės paskolos vartotojams prireikia, tuo daugiau laiko ir pastangų jie būna linkę skirti apmąstymams, skaičiavimams ir galutinio sprendimo priėmimui. Tokiais atvejais žmonės baiminasi įsipareigoti labai ilgam laikotarpiui, todėl stengiasi atsakyti į vieną ir tą patį klausimą – ar aš sugebėsiu visuomet laiku mokėti paskolos grąžinimo įmokas? Tačiau, kaip bebūtų keista, tuomet, kai norima kreiptis dėl mažesnio dydžio paskolos, apmąstymams ir apskaičiavimams laiko skiriama kur kas mažiau. Tuomet vartotojų galvose vyrauja visiškai kitokios mintys. Mažesnė paskolos suma ir trumpesnis jos grąžinimo terminas jiems asocijuojasi su paprastesnėmis sąlygomis ir gerokai „lengvesniu“ finansiniu įsipareigojimu, tačiau toks požiūris yra klaidingas. Turite suprasti, kad nepaisant to, kokio dydžio bebūtų jūsų gauta paskola, tai yra finansinis įsipareigojimas kreditoriams, kurį privalu tinkamai vykdyti. Todėl jei ir jūs ruošiatės kreiptis dėl paskolos, pirmiausia turėtumėte atlikti savo namų darbus ir tik tuomet priimti galutinį sprendimą. Taigi, nuo ko turėtumėte pradėti, kad viskas vyktų sėkmingai ir sklandžiai?

Žinoma, kad pirmasis žingsnis yra susijęs su jūsų asmeniniais finansais. Tai reiškia, kad turėtumėte apskaičiuoti, kokios yra jūsų mėnesinės pajamos ir kokios yra jūsų kiekvieną mėnesį patiriamos išlaidos. Tai du vardikliai, be kurių negalėtumėte atsakyti į jau minėtą svarbų klausimą, dėl galimybės laiku ir tinkamai grąžinti gautą paskolą. Pavyzdžiui, jei šiandien jūsų išlaidos viršija gaunamas pajamas, labai tikėtina, kad nesunormalizavus savo finansinės situacijos, papildoma paskola gali sukurti dar daugiau nepatogumų. Todėl labai svarbu, kad pašalintumėte nereikalingas išlaidas, palikdami tik pačias būtiniausias. Tai leistų jums turėti papildomą asmeninių finansų rezervą. Be to, turbūt girdėjote, kad finansiniai įsipareigojimai neturėtų sudaryti daugiau nei keturiasdešimties procentų visų jūsų gaunamų mėnesinių pajamų, todėl nepamirškite pagalvoti ir apie šį svarbų veiksnį.

Tuomet, kai atliksite minėtą užduotį, turite nemažai laiko skirti ir kredito bendrovės pasirinkimui. Dabartinė situacija šių finansinių paslaugų rinkoje yra visiškai kitokia nei prieš dešimt ar daugiau metų. Šiandien galime rinktis iš dešimčių skirtingų kreditorių, todėl jei norime kreiptis dėl paskolos, to daryti neatsakingai ir neapgalvotai tikrai neturėtume. Taigi, kaip jau supratote, reikėtų peržiūrėti, ką šiomis dienomis gali pasiūlyti kredito bendrovės. Be abejo, lyginti skirtingus kreditorius ir jų taikomus paskolų pasiūlymus įprastiniu būdu gali būti pernelyg sudėtinga ir nepatogu, todėl tokiais atvejais kur kas paprasčiau pasinaudoti informaciniais tinklalapiais, kuriuose pateikiama nemaža dalis mūsų šalyje veikiančių kredito bendrovių. Tokie tinklalapiai gali sutaupyti labai daug brangaus laiko, kadangi jų dėka visa pagrindinė informacija randama vienoje vietoje.

Kita vertus, nereikėtų suprasti klaidingai, tokie tinklalapiai jums neatsakys į klausimą, kurio kreditoriaus paslaugomis būtų verčiausia pasinaudoti. Į šį klausimą atsakymą turėtumėte rasti patys. Trumpiau tariant, tai yra jūsų sprendimas ir pasirinkimas. Atsižvelgdami į paskolų pasiūlymus, paskoloms taikomas palūkanas ir grąžinimo terminą, galite nuspręsti, kuri paskola jūsų situacijoje atrodytų pati tinkamiausia. Kai tai padarysite, beliks internetu užpildyti paskolos paraišką ir luktelėti kreditorių atsakymo. Tai padaryti yra labai paprasta ir patogu. Jums tereikia kompiuterio (arba bet kurio kito išmaniojo prietaiso) su interneto ryšiu. Taigi, akivaizdu, kad paskolos paraiškos pateikimas ir jos gavimas yra labai patogus ir greitas procesas, tačiau tai neturėtų jums sukurti iliuzijos – kaip jau buvo minėta, svarbiausi veiksmai yra atliekami iki paskolos gavimo. Todėl išanalizuokite savo finansinę padėtį ir įvertinkite tikrąsias galimybes. Tuomet kreipimasis dėl jums reikiamos paskolos nesudarys jokių nepatogumų.