stiliaus klaidos

Kokių klaidų neatleidžia stiliaus policija?

Rate this post

stiliaus klaidosStilius ir stilinga apranga nėra tik turtuolių privilegija. Norint atrodyti gražiai nereikia išleisti kosminių sumų vardinių drabužių parduotuvėse. Tą ne kartą įrodė ir garsūs žmonės, ir gatvėje kalbinamos stileivos. Yra keletas elementarių taisyklių, kurių laikymasis padeda išvengti kritikos strėlių ir kuria teigiamą įvaizdį. Kokios jos, pasidalinsiu šiame straipsnyje.

Nesigėdyk to, kad nemoki naudotis adata
Mūsų močiutės ar prosenelės pačios ne tik adė kojines ar siuvo marškinių sagas, tačiau ir pačios siuvosi vestuvines sukneles. Tokie buvo laikai ir visos geriau ar blogiau, tačiau mokėjo siūti. Laikai keičiasi, siuva tik profesionalai. Todėl kai prayra mėgstamo megztinio siūlė ar brangiai kainavusios suknelės internete iškirptės siūlė, nebandyk jos gelbėti nemokšiškai susiūdama, nes gali sugadinti drabužį ir tuomet jo tikrai nedėvėsi arba atrodysi nekaip. Verčiau iškart patikėk jį siuvyklėlei.

Balta turi būti balta, o ne pilka
Baltos palaidinės, baltos suknelės ar švarkeliai yra išties gražu, ypač vasarą, tačiau balta spalva baido tingines. Norint, kad balti drabužiai išliktų gražūs ir nepapilkėtų, juos reikia prižiūrėti – reguliariai skalbti su specialiomis baltiems skalbiniams skirtomis priemonėmis, nemaišyti jų skalbyklėje su kitokios spalvos skalbiniais, kad nenusidažytų. Kuomet pastebimas medžiagos pilkėjimas, reikėtų drabužį pristatyti į valyklą, tuomet baltas drabužis vėl tampa baltas.

Tinkamas dydis
Matuotis, matuotis ir dar kartą matuotis! O kuomet perkami drabužiai internetu, žiūrėk ne tik į pateiktą dydį, tačiau ir į išmatavimus. Atmink, kad skirtinguose pasaulio regionuose modeliuojami rūbai yra išties skirtingų dydžių, nesvarbu, kad ant jų uždėta ta pati “dydis M” etiketė. Neteisingai parinktas dydis išties sudarko figūrą. Per maži rūbai aptempia, nesusisega sagos ir atkreipiamas didesnis dėmesys į problemines kūno vietas. Tuo tarpu per dideliais rūbais norima užsimaskuoti, tačiau tai nepadeda paslėpti išsikišusio pilvuko ar apvalesnių klubų, o tiesiog padidina apimtis daugiau nei norėtum.

Batai taip pat svarbu
Batai neturėtų būti paskutinėje vietoje. Kaip ir drabužiai, taip ir batai turi būti tvarkingi, švarūs ir svarbiausia nenuklišę. Nieko nėra baisiau, kaip stilinga graži suknelė ir nušiurę ne pirmos jaunystės bateliai. Ir nereikia galvoti, jog iš po kelnių ar po ilgos suknelės jų niekas nemato. Mados policija visada mato iš po ilgų drabužių švysčiojančias batelių nosytes. Taip pat vertėtų paminėti, jog kiek apvalesnėms merginoms reikėtų vengti batų su aukšta ir smailia pakulne, ant kurių iš šono žiūrint tiesiog sudėtinga balansuoti jei nesi manekenės sudėjimo.

Drabužių ilgis
Svarbus drabužių dydis, tačiau kalbant apie sukneles, sijonus ar kelnes itin svarbu pabrėžti jų ilgį. Netinkamas drabužio ilgis “sujaukia” figūros proporcijas. Pagrindinė taisyklė – suknelės ar sijono ilgis neturi baigtis ties storiausia blauzdos vieta. Geriausias vidutinio ilgio sijono ilgis yra du centimetrai žemiau kelių. Taip pat apvalesnėms merginoms nepatartina rinktis bridžų, kurie baigiasi ties blauzdų viduriu, verčiau rinktis ilgas kelnes arba, jei kojos yra dailios, šortus nesiekiančius kelių. Tiesiog perkant sukneles internetu atkreipkite dėmesį į ilgį – pasitikrinkite pagal savo ūgį iki kurios vietos ji jums bus. Žinoma, kartais esant labai aukštai ar žemesnio ūgio, sunku rasti idealiai tinkančio ilgio suknelę, tuomet tenka kreiptis į siuvėjus.

Tai tik keletas patarimų, kaip nesuklysti renkantis drabužius. Jei perkami drabužiai internetu, tuomet daugiau dėmesio atkreipkite į išmatavimus, dydį, ilgį, kad išsirinktumėte tai kas ne tik patiks, bet ir tiks ir neužklius mados policijai.