Kokio dydžio investicija reikalinga siekiant pradėti verslą Lietuvoje?

Rate this post

verslo pradziaVerslo steigimas Lietuvoje lyginant su kitomis valstybėmis (ypač vakarų Europa) vis dar pasižymi tuo, kad reikia sutvarkyti labai daug formalumų, kol idėja bus paverčiama konkrečia veikla. Žinoma, skiriantis verslo idėjai, kuri ir yra pačios veiklos pagrindas, skiriasi ir pradinė investicija, kuri reikalinga norint užsiimti konkrečia veikla.

Visas verslas gali būti suskirstytas į tam tikrus etapus, kurių kiekvienas reikalauja tam tikros pinigų sumos, tam tikro laiko limito, galiausiai, konkrečios idėjos puoselėjimo. Kuo visi žingsneliai bus detaliau apgalvoti, tuo tikresni galėsite būti, kad verslas sėkmingai funkcionuos.

Idėjos generavimas

Norint pradėti verslą Lietuvoje ar kokioje nors kitoje valstybėje – pirmiausia reikia atrasti idėją, kuri būtų tikrai verta jos realizavimo. Tinkamas idėjos atradimas dažniausiai finansiškai nekainuoja, tačiau reikia daug laiko, kol viskas bus išbrandinta taip, kad būtų galima praktiškai panaudoti. Svarbiausia susidaryti detalų verslo planą ir išsiaiškinti rinkos poreikius. Jeigu joje nėra vietos Jūsų idėjai, tada reikėtų ją tobulinti, kaip nors keisti, kad poreikis atsirastų.

Tik įvertinus potencialią rinką, klientus – pavyks sukurti tokį verslą, kuris tikrai būtų naudingas ir pelningas.

Kokią įmonę planuojate steigti?

Sekančio žingsnio metu reikia nuspręsti, kokią įmonę planuojate steigti. Dažniausiai jau pati idėja atsako į šį klausimą, tad siūlome detaliau pasidomėti konkrečių įmonių savybėmis, kad pasirinkimas būtų tenkinantis poreikius. Tiesa, štai čia prasideda finansų poreikis. Jeigu norite, kad visi dokumentai būtų sutvarkyti tinkamai ir tuo pačiu pasirinktumėte tą įmonę, kurios pasiūlymas jums tinka labiausiai – tokiu atveju reikia pasisamdyti kompaniją, kuri atlieka formalumų tvarkymo paslaugas. Tai puikus būdas už minimalias investicijas gauti kokybiškas paslaugas, kurios padės užtikrinti, kad gausite tokį verslą, kokio Jums labiausiai reikia.

Atitinkamai pagal tai, kokią įmonė planuojate steigti – reikalinga ir tam tikra investicija jos įteisinimui. Tai pradinis kapitalas, be kurio kai kurios kompanijos negali sėkmingai funkcionuoti.

Susisteminkite savo išlaidas

Pirmosios išlaidos – tai pradinis konkrečios įmonės kapitalas. Sprendimas įsteigti konkrečią veiklą jau apsprendžia, kiek pinigų turėsite skirti. Tuo pačiu siūlome įvertinti ir kitus kriterijus, kaip kad patalpų nuoma, jeigu jums tai aktualus aspektas. Tiksliai žinodami, kiek reikia investuoti ir kur planuojate skirti konkrečius pinigus – galėsite atsakingiau atidėti tam tikrą pinigų sumą. Visus išleistus pinigus verslui būtinai žymėkite lapelyje ar kokioje nors sistemoje. Tai padės nepasiklysti skaičiuose ir tikslingai investuoti.

Finansinė parama

Jeigu esate pradedantysis verslininkas turintis labai gerą idėją – galite gauti finansavimą, kurį skiria valstybė. Dalį pinigų vėliau tenka atiduoti, tačiau tai labai puiki galimybė su turimais finansais pradėti savo veiklą. Jeigu valstybės finansavimo negaunate arba paprasčiausiai neatitinkate konkrečių reikalavimų – tokiu atveju reikia svarstyti, kur galima gauti papildomų pinigų. Viena iš galimybių – skolintis iš greitųjų kreditų kompanijų arba bankų. Pirmieji kur kas dažniau patenkina žmonių poreikius ir paskolas suteikia, kad jeigu esate tikras, kad pinigus atiduoti pavyks – tokiu atveju siūlome pasiskolinti.

Steigiant verslą Lietuvoje nereikia labai didelių investicijų. Jos prasideda tuomet, kai reikia konkrečios įrangos, patalpų ir žmonių pagalbos. Kuomet būsite įregistravęs savo veiklą – tokiu atveju galėsite save vadinti tikru verslininku.

Faktai apie Lietuvos verslą

  • Populiariausias pasirinkimas pradedant verslą yra UAB steigimas.
  • 2015 sausį Lietuvoje veikė jau apie 93000 įmonių
  • Veikiančių mažųjų bendrijų skaičius 2015 sausį buvo apie 2000. Ši verslo forma iš esmės turėjo pakeisti individualias įmones, bet kol kas pastarųjų skaičius vis dar išlieka ženkliai didesnis (apie 10 tūkst.)