Kokie yra parduodami mezgimo siūlai internetu bei kokios jų reikšmingos savybės

Rate this post

“Siūlai siūlai susivykit, siūlo galo nepalikit.” Dar vaikystėje visi išmokome šį šokį. Smagu vaikus įtraukti į žaidimus bei rankdarbius. Teigiama, kad mezgimas yra nieko nekainuojantis, bet veiksmingas vaistas. Jis tiek mažiems pirštukams užsiimant mezgimu, tiek vyresniems, stimuliuoja protinę veiklą bei gydo daugybę ligų. Maksimalus susikaupimas ir pasikartojantys veiksmai mezgimo proceso metu padeda atsipalaiduoti bei kartu nuramina. Tai – lyg tam tikra meditacijos forma, mažinanti spaudimą ir normalizuojanti širdies ritmą. Jeigu mėgstate megzti, tikriausiai tai esate pajutusios ne kartą.

Siūlai dažniausiai parduodami suvyti į kamuoliukus. Jais vadinami į rutulį susukti mezgimo siūlai. Kamuoliukų formos gali ir kisti, priklausomai nuo siūlų sudėties bei transportavimo patogumo. Egzistuoja ne vienos rūšies mezgimo siūlai internetu. Jų pasirinkime tikrai yra daug. Ypač labai lengva šią prekę pirkti internetu, nes galima greitai patikrinti prekių kainas, vienoje vietoje matyti visą pasirinkimą, turimus kiekius, spalvas. Be to nereikia net kojos kelt iš namų ir mezgimo siūlai internetu bus pristatyti į namus.

Šiuo metu labai populiarūs merino, angoros bei kupranugarių vilnos siūlai. Jie tikrai pasižymi kokybe bei ilgaamžiškumu, patogumu nešioti.

Merino vilnos siūlai yra pagaminti iš plonos, purios merinosų avių vilnos. Viena kokybiškiausių merino vilnų laikoma Australijos merinosų vilna.

Angoros vilnos siūlai būna pagaminti iš minkštų, lengvų Angoros triušių pūkų. Kupranugarių vilna pasižymi minkštumu bei kartu gali būti šiurkšti. Šios savybės priklauso nuo kupranugarių amžiaus.

Medvilniniai siūlai taip pat yra labai vertinami dėl savo savybės gerai sugerti drėgmę. Bet turi ir trūkumą. Medvilnė nepasižymi elastingumu. Dėl šios priežasties medvilniniai siūlai dažniausiai yra maišomi su viskoze arba akrilu.

Daugelis greitai pažįsta vilnonius siūlus. Jie puikiai išlaiko šilumą, geri sugeria  ir kartu išgarina drėgmę bei palaiko reikiamą temperatūrą. Vilnoniai siūlai nesukelia alergijos.

Iš Ispanijoje, Pietų Afrikoje ir Amerikoje auginamų Angoros ožkų vilnos yra pagamintas moheris (mocheras, mohera).

Lininiai siūlai visada bus labai stiprūs ir pralaidūs orui. Jie dažniausiai yra parduodami natūralios spalvos, t.y. nedažyti.

Akrilas, poliamidas bei viskozė – tai siūlai iš dirbtinių pluoštų. Iš jų natūraliausiu laikoma viskozė, kadangi ji tinka net jautrios odos žmonėms, mat ji sukurta iš natūralaus pluošto, bet gaminama dirbtiniu būdu. Šie siūlai nėra geri drėgmės sugėrėjai ar praleidžiantys orą.