Kokie ingredientai reikalingi kačių mitybai?

Rate this post

Kaip kačių savininkai, mes visi norime, kad mūsų augintiniai kuo ilgiau būtų sveiki. Daugelis iš mūsų supranta, kad aukštos kokybės dieta yra vienas geriausių būdų tai padaryti. Tačiau rasti geriausią maistą savo katei gali būti painu. Atrodo, kad pasirinkimas begalinis, o diskutuojant, kaip geriausia maitinti kates, netrūksta ginčų ir nesutarimų. Maistas katėms turi būti parinktas pagal jos amžių, dydį ir maistines medžiagas, kaip tai tinkamai padaryti?

Kas yra geriausiame kačių maiste?

Amerikos pašarų kontrolės pareigūnų asociacija (AAFCO) nustatė kai kurias gaires reguliuotojams, kad nustatytų, kas turi būti įtraukta į naminių gyvūnėlių ėdalo etiketę ir ko naminių gyvūnėlių ėdalo įmonė gali teisėtai reikalauti, o ko ne. Pradėkite žiūrėdami naminių gyvūnėlių ėdalo pavadinimą. AAFCO reikalauja, kad jei reklamuojamas maistas turi vieną ingredientą, jame turi būti bent 95 % to ingrediento, neįskaitant pridėto vandens. Taip pat, jei reklamuojamas ingredientų derinys, šis derinys turi sudaryti ne mažiau kaip 95 % maisto produkto. Pavyzdžiui, jei teigiama, kad maisto produktas pagamintas tik iš jautienos, jautiena turi sudaryti 95 % maisto produkto. Jei teiginys yra kalakutiena ir jautiena, tada maiste turi būti 95 % kalakutienos ir jautienos.

Patikrinkite gyvūninius baltymus

Pažiūrėkite į ingredientų sąrašą. Nepamirškite, kad ingredientai pateikiami pagal svorį. Ingredientai, kuriuose yra daug drėgmės (pvz., jautiena, paukštiena, vištiena ar žuvis), greičiausiai bus sąrašo viršuje dėl drėgmės kiekio. Toliau sąraše esantys ingredientai gali pasiūlyti dar daugiau pagrindinių maistinių medžiagų, tokių kaip baltymai, bet gali sverti mažiau, nes vanduo jau buvo pašalintas sausam naminių gyvūnėlių maistui. Visame kačių maiste turi būti gyvulinės kilmės baltymų ir riebalų. Katės yra įpareigojančios mėsėdės ir jų racione reikia gauti maistinių medžiagų, tokių kaip taurinas ir arachidono rūgštis. Šių maistinių medžiagų yra tik gyvūniniuose šaltiniuose. Augaliniuose šaltiniuose jų nėra. Gyvūninės kilmės šaltinis gali būti jautiena, paukštiena, vištiena, kalakutiena, žuvis ar kita mėsa.

Paprašykite savo veterinarijos gydytojo atlikti jūsų katės kūno būklės analizę kiekvieną kartą, kai katė vyksta apžiūrai. Jūsų katės kūno būklės nustatymas yra geriausias būdas nustatyti, ar jūsų katė turi antsvorį, per mažą svorį ar ji yra idealaus svorio. Svarbu tai, jog turėtumėte jausti savo katės šonkaulius. Jei negalite, jūsų katė greičiausiai turi antsvorio. Pasirinkite tinkamas porcijas iš vetslenis.lt.