Kodėl vestuvių fotografo kaina tokia (ne)didelė?

Rate this post

Planuojant vestuves, paprastai paieškos prasideda nuo bažnyčios, tada seka sodybos ar vakarienės vietos, o po to tenka išsirinkti savo fotografą. Yra daug kriterijų, pagal kuriuos būtų galima rinktis savo vestuvių fotografą, bet vienas iš pagrindinių – kaina. Dažnai gali pasirodyti, kad rasti gerą fotografą už nedidelę kainą yra labai sunku ir tame yra tiesos. Žinoma, įdėjus laiko ir pastangų tikrai galima rasti dar neatrastų “perliukų” – pradedančiųjų fotografų su dideliu užsidegimu bei gerai matančia akimi, tačiau yra ir kitų aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį ieškant savo vestuvių fotografo.

Patirtis

Tai bene labiausiai kainos dydį lemiantis faktorius. Visose gyvenimo srityse didelė darbinė patirtis dažniausiai indikuos didesnę kainą, tačiau vestuvių fotografijoje tai yra ypatingai svarbu. Kodėl? Nes vestuvės yra ta proga, kurios jau nebepakartosi, jei atsitiks kažkas nenumatyto ir arba fotografijų kokybė neatitiks lūkesčių, arba, blogiausiu atveju, nuotraukos išvis pradings. O taip tikrai atsitinka, kai mažiau patyrę fotografai dirba su pigesniais fotoaparatais, kuriuose nėra dubliavimo į korteles sistemos, arba nuotraukas perkelia į nepatikimus kietuosius diskus ir nedaro jų dublikatų. Visi šie dalykai yra itin svarbūs ir tikrai nepigiai kainuoja. Renkantis fotografą būtinai pasidomėkite apie jo patirtį, bei kaip jis užtikrins nuotraukų saugumą.

Patyręs fotografas taipogi žinos dienos eigą ir nujaus kokios gali įvykti neplanuotos situacijos, padės jas suvaldyti. Jis mokės darniai dirbti su visa vestuvių komanda (sodyba, planuotoja, muzikantais, vedėju) ir sukurs gerą šventinę atmosferą.

Foto technika

Kitas svarbus dalykas – su kokia aparatūra dirba fotografas. Geras fotografas turi vežiotis atsarginį fotoapartą jei netyčia kas nutiktų pagrindiniam. Taip pat, vestuvėse pasitaiko visokių apšvietimo situacijų, tad gerų fotografų aparatai būna labiau pritaikyti sufokusuoti tamsoje ar esant ryškiai saulei.

Tobulėjimas

Geras fotografas visada investuos į savo tobulėjimą, dalyvaus konkursuose, seminaruose ar dirbtuvėse. Tik taip galima užtikrinti, kad nuotraukos bus aktualios ir po daugelio metų. Tobulėjimas vestuvių fotografui svarbus ir tuo, kad užtikrinti gerą patirtį klientui, padėti jam jaustis kuo komfortabiliau.

Laiko investicija

Geras vestuvių fotografas ne tik lydės sužadėtinius visu vestuvių planavimo procesu, domėsis kaip viskas sekasi, padės iškilus klausimams, ieškos fotosesijos lokacijų, bet ir skirs daug laiko nuotraukų retušavimui po vestuvių. Nors vienai porai skiriamas laikas gali skirtis priklausomai nuo fotografo, kai kurie vestuvių fotografai gali tam skirti net apie 70 val. ar daugiau. Padalinė vestuvių fotografo atlygį iš šio valandų kiekio suprasite, kad galbūt ta kaina ir nėra tokia didelė.

Jūsų investicija

Į vestuvių fotografiją reikėtų žiūrėti kaip į asmeninę investiciją. Teisingai ir saugiai investavę, rezultatais kiekvienais metais džiaugsitės vis labiau. Pasibaigus šventei, suknelė ir kostiumas bus parduoti arba pakabinti į spintą, gėlės nuvys, tortas bus suvalgytas, o liks tik keletas dalykų – sutuoktinis, žiedai ir… nuotraukos. Todėl savo biudžetą dėliokite atsakingai ir prioritizuokite svarbius Jums dalykus.

Visi šie veiksniai yra kertiniai dalykai, nustatantys fotografo kainą. Renkantis vestuvių fotografą savo šventei geriau pradžioje paskirti kiek didesnę kainą, nei gailėtis, jei teks tenkintis draugų telefonais padarytomis nuotraukomis. Brangūs atsiminimai einant laikui taps neįkainojami, teisingai pasirinkus savo vestuvių fotografą.