verslo dovanos

Kodėl verslo dovanos yra svarbios?

Rate this post

Versle tikrai nesunku pastebėti, kad vieni kitiems įteikinėjamos dovanos. Yra dvi skirtingos verslo dovanų specifikos. Vienos jos skirtos klientams, kitos – darbuotojams. Jos tinka pačiomis įvairiausiomis progomis. Dažniausiai – per įvairias šventes, norint atsidėkoti. Taigi, jei susidūrėte su dilema, ar verta pradėti įteikinėti verslo dovanas, pateikiame kelis aspektus, kurie atskleidžia šių jų svarbą.

Abipusė pagarba

Jei esate samdomas darbuotojas ar turite asmeninį verslą, tikrai turėtumėte žinoti, kad gerbti kitus – labai svarbu. Dovanos padeda sukurti abipusę pagarbą. Įteikdami jas savo klientams ar darbuotojams parodote, kad šiais rūpinatės. Pavyzdžiui, kiekvienų švenčių metu įteikdami dovaną savo įmonės darbuotojams ne tik parodysite, kad juos vertinate, bet ir tikrai praskaidrinsite nuotaiką.

Pasitikėjimo kūrimas

Dovanos prisideda ir prie pasitikėjimo vienas kitu kūrimo. Tai ypač svarbu versle, kadangi tik taip galima plėsti pažintis ir jį auginti. Dovanodami tinkamai parinktus daiktus, pagal asmeninius kliento ar darbuotojų poreikius, parodote, kad žmogų pažįstate. Tai puikus pasirinkimas, norint sukurti artimesnius santykius pažinties pradžioje. Dovanos tikrai parodys jūsų norą ir džiaugsmą, jog dirbate su šiais asmenimis.

Dėkingumo išraiška

Atlikę didesnius projektus ar darbus, visuomet norime, kad jie būtų įvertinti. Tad jei žinote, kad jūsų darbuotojai ar klientai labai daug dirbo ir jums padėjo, tikrai verta pagalvoti apie tam tikras dovanas. Tuomet jiems šis atliktas darbas tampa kur kas malonesnis ir vertingesnis. Pavyzdžiui, darbuotojams – tai didelis paskatinimas kitus darbus atlikti kokybiškiau ir labiau įsitraukti.

Kokios tai dovanos galėtų būti?

Variantų yra be galo daug. Labai naudinga atkreipti dėmesį į metų laiką. Pavyzdžiui, žiemos metu galima pasirinkti saldainius, pledus. Ruduo – puikus metas žvakėms ir įvairių skonių arbatoms. Pavasario mėnesiams puikiai tiks įrankiai ar virtuvės aksesuarai. Vasaros metu idealus pasirinkimas gali būti: kepurės, gertuvės, rankšluosčiai. Naudinga pagalvoti ir apie logotipą ant šių dovanų. Vienas iš variantų galėtų būti spauda ant kepurių. Toks pasirinkimas ne tik atitiks šių dienų vyraujančias madų tendencijas, bet jūsų įmonei bus labai naudingas kaip papildoma reklamos forma.

Taigi, kaip jau supratote, dovanos klientams, partneriams ar darbuotojams – vertas dėmesio sprendimas. Jos gali suteikti be galo daug naudos asmeniniam jūsų įvaizdžio kūrimui ir verslo santykių gerinimui. Būkite išradingi ir nustebinkite visus, su kuriais dirbate, nuostabiausiomis idėjomis!