Paprastai net nesusimąstome apie tinkamos pakuotės svarbą. Radote daug įvairių pakavimo medžiagų, kam, atrodo, jų visų reikia? Juk daiktus paprastai galite įsidėti į maišus ir supakuoti. Tačiau įvairios lipnios etiketės, dėžės ir dėžutės, juostelės, vyniojamasis popierius ir kitos medžiagos yra skirtos ne tik šiaip sau, bet ir teisingam įvairių daiktų pakavimui. Perkraustymo darbai trunka išties ilgą laiko tarpą, o jei pridėsime ir tai, kad žmonės savo daiktus pakuojasi patys, ką žmonės dažniausiai ir daro, viso šio darbo trukmė bei sunkumas dar labiau išauga. To galima išvengti žymiai didesnį dėmesį iš anksto skiriant būtent daiktų pakavimui – tam patartina pradėti ruoštis dar 6 savaites prieš perkraustymo darbus. Atsargus planavimas bei pakavimas gali leisti jums sutaupyti ne tik laiko, tačiau ir energijos bei lėšų.
Kodėl tinkama pakuotė tokia svarbi?
- Tiesą sakant, daugelis žmonių vis dar tiki, kad kai reikia siųsti ar gabenti daiktus, juos galima sukrauti į beveik viską, ką randame namuose. Daiktai dažniausiai supakuojami į įvairius maišelius su juostele. Mes taip pat dažnai sudedame daiktus ir vyniojame juos į laikraščius ar paprastą popierių. Tai naudinga tik vienoje situacijoje. Kai tokie daiktai yra saugomi, nereikia jų niekur perkelti ar transportuoti. Pavyzdžiui, mes norime įdėti šiuos daiktus į rūsį ir neleisti jiems dulkėti – mes juos suvyniojame maišeliai arba popieriuje. Visais kitais atvejais turite pasirinkti kokybišką pakuotę.
- Ar žinojai, kad kai reikia gabenti daiktus, pavyzdžiui, persikelti iš vieno namo į kitą, kai reikia siųsti daiktus paštu ar kurjeriu, reikia naudoti daugumą visai kitokių pakavimo medžiagų? Šiuo atveju pakuotės svarba tampa ypač svarbi dėl tos paprastos priežasties, kad daiktus reikia gabenti ar persiųsti nepažeistus. Kad transportuodami nesugadintume daiktų, turime juos tinkamai supakuoti. Pagal daikto dydį ir tipą reikia pasirinkti tinkamą pakuotę. Pavyzdžiui, įvairiose dėžėse galima laikyti didelius ar sunkius daiktus, o mažose dėžutėse, vyniojama popieriuje ar pakavimo plėvelėje – mažus daiktus. Verta paminėti, kad pakuotė turi būti nauja, tai yra nepažeista. Jei gabenate jau panaudotą pakuotę, gabenimo metu rizikuojate sugadinti daiktą.
- Kuo daugiau pakuočių medžiagų pasirinkimų, tuo geriau. Galų gale, kai turime tinkamą pakuotę, galima pakuoti tai, ko norime, dėl to yra tikrai daug lengviau. Atsižvelgiant į daiktų dydį ir tipą, galima rasti skirtingas pakuotes. Atminkite, kad tik tinkama pakuotė leidžia saugiai siųsti, laikyti ar kitaip gabenti įvairius daiktus iš vienos vietos į kitą. „Megapakas“ atlieka pakavimo paslaugas, dėl to rinkitės jas, jei norite greitai ir kokybiškai persikelti į naujus namus. Taip pat čia galima įsigyti įvairių dėžių ir dėžučių, kurios tiks kraustymuisi ir dovanoms laikyti.
Nuo ko pradėti persikraustymą?
- Pirmiausia nuspręskite, ką verta persikelti į naują vietą ir ką derėtų dovanoti kitiems ar palikti senuose namuose. Jūsų dabartinėje daiktų krūvoje gali būti daugybė rakandų, kurie nemato ateities naujuose namuose, todėl perkėlę juos į naują vietą sugaišite tik laiką, energiją ir kitas išlaidas. Štai kodėl stenkitės kuo greičiau nuspręsti, kurių daiktų jums nereikia – jei nuspręsite, galėsite palaipsniui juos atiduoti draugams arba parduoti įvairiose internetinėse svetainėse.
- Rinkti atsargas tikrai naudinga iš anksto apskaičiuoti apytikslę atsargą, kurios jums reikia perkėlimo darbų metu, nes praktiškai neįmanoma jomis pasirūpinti, kol apie jas pradėsite galvoti tik perkėlimo darbų dieną. Štai kodėl turėtumėte kuo greičiau pradėti rinkti ir kaupti visų rūšių dėžes, krepšius ir kitus daiktus, reikalingus daiktams pakuoti ar kitoms judėjimo užduotims atlikti.