Kodėl niekada nepermokate savo vestuvių fotografui?

Rate this post

vestuviu fotografijaKartais tenka susitikti su kai kuriais žmonėmis, kurių vestuves fotografavome prieš 5 ar 10 metų. Visi be išimties jie patenkinti tuo, ką tada pamatė nuotraukose. Jie patenkinti ta veikla, į kurią įtraukė vestuvių fotografas. Netiesiogiai paklausiame ir apie vertę, kurią duoda vestuvių fotografai. Atsakymas pribloškė – vertė visada viršija lūkesčius.
Dabar esame ramūs ir 100 proc. tikri – jūs niekada nepermokate savo vestuvių fotografui. Nors kai kam iš karto po vestuvių taip neatrodo. Natūralu – dar gyvas idealių vestuvių įsivaizdavimas, tad jei kas buvo ne pagal planą – sukelia daug prieštaringų emocijų. Vestuvių fotografas – ne frezuotojas, stovintis prie staklių ir visą dieną tekinantis vieną ir tą pačią detalę. Mes esame kūrybos žmonės, tad kartais nepataikome į vestuvininkų planus (neslėpsime, kartais tai darome ir specialiai), už ką jie paprastai būna dėkingi.

Vestuvių fotografavimo kaina paprastai apima ir tam tikrus elementus, apie kuriuos vestuvininkai nežino, ar nesupranta.

Vestuvių fotografai – svotai Nr. 2
vestuviu fotoŠiuolaikinės vestuvių tradicijos keičiasi ir vis rečiau vestuvėms diriguoja svotai – du šmaikštūs, kiek vyresnio amžiaus žmonės, kurių vaidmuo – suvesti ne tik jaunuosius, bet ir vestuvių vakarėlyje dalyvaujančias dvi gimines. Užduotis – ne iš lengvųjų, ypač, kai vieni stengiasi linksmintis sau, kiti – sau. Čia visada įsikiša vestuvių fotografas ir sušvelnina atmosferą. Nuotaka su pusbroliais, nuotaka su jaunikio draugais, jaunikio draugai grobia nuotaką, jaunikis pavydi, jaunoji su tetulėmis, jaunasis su agresyviai nusiteikusiomis tetulėmis – tai tik keli fotosesijų bendrai nuotraukai scenarijai, kurių surikiavimas kartais pareikalauja nemažai pastangų. Visa tai vestuvių fotografai padaro su humoru, mandagiai ir diplomatiškai. Taip prasideda bendravimas tarp nepažįstamų giminaičių dar prieš svotų ar vestuvių muzikantų darbą. Beje, ši fotografų veikla dažniausiai lieka nepastebėta, nors padaromas milžiniškas įdirbis, kad vestuvės eitų kuo sklandžiau ir linksmiau.

Priverstinės fotosesijos visiems
Labai retais atvejais vestuvių dalyviai patys prašo juos kažkaip įdomiai nufotografuoti. Dažniausiai visi stovi būreliai ir nedrąsiai dairosi į jaunuosius, sekdami, kas čia bus… Vakarėlio pradžioje jaučiamas didelis susikaustymas ir diskomfortas, ypač tarp mažiau pažįstamų žmonių, kurie vestuvėse matosi pirmą ar antrą kartą.

Fotografo darbas – priversti nepažįstamus žmones šypsotis. Viso to rezultatas – jaunųjų nuostaba, pamačius kitas vestuvių akimirkas „Kada visa šita vyko? Kur mes buvome?“ Iš tikrųjų vestuvės vyksta dviem frontais. Jaunųjų linksmybės yra visada lydimos nedidelių grupelių linksmybėmis, kurių metu galima įamžinti vakarėlio svečius labai įdomiai ir netradiciškai. Mūsų darbas – parodyti, kad jie irgi buvo laimingi per jūsų vestuves. Puikiai suprantame, kad vestuvių fotografija yra skirta atminčiai – nuotraukos dar ilgai yra rodomos giminaičiams, dalinami kompaktiniai diskai su jomis ar USB atmintinės.

Fotografo darbas yra ne tik įamžinti jaunųjų, bet ir visų kitų laimę. Juk svarbu, kad ne tik jūs būtumėte laimingi, bet ir dalintumėtės savo meile su visais aplinkiniais.

Gaisrų gesinimas
Vestuvių fotografai kartais „gesina gaisrus“. Tai reiškia, kad kartais gelbstime situaciją ir padedame vestuvių organizatoriams susitvarkyti su tam tikromis kliūtimis. Situacija labai paprasta – vestuvininkai po bažnyčios (ar kitos tuoktuvių vietos) vyksta gražiai fotosesijai netoliese esančiame dvare, kaimo turizmo sodyboje ar parke. Staiga paaiškėja, kad ten remontas ar jau siautėja kiti vestuvininkai. Šioje vietoje būtent vestuvių fotografas turi turėti Planą B ar net Planą C, jei netyčia dar ir pradėtų lyti… Tokiu būdu prisidedame prie vestuvių organizatorių komandos ir pakreipiame visą likusią programą kiek kita linkme.

Kaip matote, darome tiek daug įvairių darbų, apie kuriuos net nekalbame derėdamiesi dėl kainos. Ten svarbu nuotraukų retušavimas, kelionės kaštai, darbo valandos, fotosesijų scenarijai ir rekvizitai. Apie šias svarbias paslaugas paprastai kalba neina, tačiau patikėkite, būtent jos padaro mūsų darbą kūrybingą ir pilną iššūkių. Dėl to jūs niekada nepermokate už mūsų paslaugas, nes atiduodame ne tik savo laiką, jėgas, bet ir dalį širdies, o tai yra neįkainojama.