Grožis, Sveikata

Kineziterapija. Kas tai?

Kas gi yra toji kineziterapija ir kodėl šiandien tiek daug apie ją kalbama? Pirmiausia pradėkime nuo paties termino reikšmės. Kineziterapija  – tai graikiškas šaknis turintis terminas. „Kinesis“ reiškia judesį, o „terapeia“ – gydymą. Tai yra viena iš veiksmingiausių terapijos priemonių, kuomet tinkamas kūno judėjimas gali atgaivinti ir pagerinti raumenų, kraujagyslių, kaulų ir kitų organizmo sistemų būseną.

Labai svarbu tinkama kinezaterapeuto kvalifikacija ir profesionalus požiūris į darbą. Šis specialistas atsižvelgia į bendrą paciento būklę, konkrečius sutrikimus bei organų sistemų būklę ir sudaro gydymo planą. Jo kruopščiai laikantis galima pasiekti išties stulbinamų rezultatų. Praktika rodo, jog kineziterapija apima paciento normalios fizinės būklės grąžinimą ir palaikymą po įvairiausių traumų ir patirtų ligų.

Kineziterapeutai pasakoja, jog dažnas jų pacientas domisi, kokiais konkrečiais atvejais kineziterapija yra itin veiksminga. Pirmiausia, anot specialistų, reikėtų žinoti, jog gydymas ir rebilitacijos kursas kiekvienam pacientui yra nustatomas individualiai. Jokių bendrų, visiems tinkamų planų čia būti negali. Kinezitarapeutas specialių testų pagalba nustato raumenų-skeleto sistemos sutrikimus ir tik tuomet sudaro nuoseklų gydymo planą. Beje, šie specialistai mėgsta pabrėžti, jog kinezitarapeuto darbas – tai tik viena gydymo dalis. Labai svarbu ir paties paciento motyvacija ir aktyvus įsitraukimas į darbą.

Kalbant apie fizinę sveikatos ir kineziterapijos santykį, galima išskirti tokias problemas, kurias padeda išspręsti šis gydymo būdas:

  • Kineziterapeutas gali padėti sumažinti kaklo, nugaros, pečių, juosmens ir sąnarių varginančius skausmus. Labai dažnai šie pacientai geba pagelbėti pacientams, kurie kenčia nuo radikulito, stuburo išvaržos ar asteochondrozės.
  • Kineziterapija neabejotinai padeda greičiau atgauti fizines jėgas po traumų, sąnarių išsukimo ir įvairiausių sumušimų.
  • Kineziterapija stipriai pagelbėja po sąnarių operacijų, kai atsiranda raumenų silpnumas ir judėjimo sutrikimai.
  • Nereikėtų pamiršti emocinės kineziterapijos pagalbos. Judesių terapija puikiai padeda atsikratyti nerimo ir pašalinti miego sutrikimus.