Laisvalaikis

Kiek lietuviai išleidžia knygoms?

Nors sakoma, kad žmonės vis mažiau skaito, tačiau per Knygų mugę visa dar galima džiaugtis labai plačiai knygų pardavimo mastais. Paprasčiausiai tai, kas sakoma viešai – tikrai negalioja visiems ir vis dar galima džiaugtis žmonėmis, kuriems knygos yra svarbios kaip oras ir kur kas svarbesnės nei filmai, kurie būtent ir nugalėjo knygas.

Vis dažniau diskutuojama apie PDF formato knygas, kurios atsisiunčiamos nelegaliai. Tokiu atveju asmuo mėgaujasi literatūros malonumais, tačiau autorius negauna pelno, kurio yra vertas.

Kiek verta knyga?

Pirmiausia verta pakalbėti apie tai, kad šiuo metu asmuo gali pirkti ne tik elektroninės, tačiau taip pat ir popierines knygas. Tokiu atveju jis gali nuspręsti – kiek galima mokėti už tam tikro pavidalo knygą. Visiškai natūralu, kad popierinė kainuoja daugiau, kadangi jos išleidimo sąnaudos taip pat yra kur kasdieninės. Tačiau tuo pačiu kai kuriems asmenims labiau patinka savo rankose laikyti popierinį knygos variantą, o ne PDF skaityklę, tad ir investicija atrodo labiau atsiperka. Galiausiai, knygos dažnai yra skoninga interjero puošmena.

Ar PDF variantas – pigesnis?

Kadangi vis daugiau žmonių džiaugiasi elektroninėmis knygomis, taip pat verta pagalvoti, ar ne geresnis pasirinkimas yra PDF knygos, kadangi jos gali būti visada su Jumis. Svarbiausia, kad įsigijus didesnės talpos skaityklę – joje galėsite talpinti ir didelį kiekį grožinės bei mokslinės literatūros, tad verta pagalvoti apie tai.

Taip pat elektroninės knygos dažniausiai kainuoja kur kas pigiau nei spausdintos. Kadangi tai puikus galimybė sutaupyti, tačiau vis tiek remti rašytojus bei kūrėjus – siūlome tai įvertinti ir atsakingai pasirinkti ne tik knygas, tačiau ir priemones, kurios bus skaitoma.

Dėvėtos knygos?

Knygos Jums kainuos kur kas pigiau, jeigu pirksite dėvėtos iš tų žmonių, kuriems jos jau nebėra reikalingo. Žinoma, jos bus visiškai nemokamos tuomet, jeigu naudosite bibliotekų paslaugomis. Visgi, daugelis džiaugiasi, kad knygos ne tik leidžia keliauti laiku, tačiau taip pat ir puošia interjerą, tokiu atveju jau naudotų pirkimas – padeda sutaupyti, tačiau džiaugtis nuosava knyga.

Daugiau informacijos: Lobių knygos