Kelios priežastys, kodėl turėtumėte remontuoti sugedusią buitinę techniką

Rate this post

Buitines technikos remontas

Ar esate vienas iš daugybės žmonių, svarstančių, ar remontuoti senus buitinės technikos prietaisus, ar įsigyti naujus? Be didelės dalies buitinės technikos prietaisų, tokių kaip šaldytuvai, indaplovės, skalbimo mašinos, džiovyklės ar mikrobangų krosnelės, sunku išgyventi net ir vos keletą dienų.

Tačiau nemaža dalis žmonių akimirksniu prieina išvadą, jog jie turi skubėti į artimiausią buitinės technikos prekių parduotuvę, kad pakeistų savo sugedusį buitinės technikos prietaisą visiškai nauju modeliu. Laimei, daugeliu atvejų tai nėra būtina. Todėl jei jūs šiuo metu taip pat susidūrėte su buitinės technikos gedimais ir svarstote, kokį gi sprendimą jums būtų geriausia priimti, pateiksime jums ne vieną priežastį, kodėl buitinės technikos remontas gali būti daug prasmingesnis pasirinkimas.

Remontas gali padėti sutaupyti daugiau lėšų

Galbūt manote, kad senų prietaisų remonto išlaidos bus pakankamai didelės, kad būtų prasminga juos remontuoti. Tačiau, kaip jau buvo minėta, dažniausiai viskas būna priešingai. Senos buitinės technikos remonto išlaidos paprastai sudaro tik nedidelę dalį išlaidų, kurios atsirastų tuomet, jei būtų nuspręsta įsigyti visiškai naują buitinės technikos prietaisą.

Taigi, jei bandote sutaupyti šiek tiek pinigų arba turite ribotą biudžetą, pirmiausia turėtumėte apsvarstyti sugedusių prietaisų remonto galimybę. O jei ateityje visgi norite pakeisti buitinės technikos prietaisą, turėdami geriausios įmanomos būklės dabartinį prietaisą, turėsite daugiau laiko taupyti savo svajonių šaldytuvui, viryklei ar skalbimo mašinai ir džiovyklei.

Tačiau jei jūs nuspręstumėte įsigyti naują buitinės technikos prietaisą, turėtumėte atkreipti dėmesį ir į vieną svarbų dalyką – visas paslėptas išlaidas, su kuriomis galite susidurti. Pavyzdžiui, tai gali būti būtinybė atnaujinti namuose esančius elektros laidus, jungiamąsias detales ar sistemas, taip pat gali prireikti spintelių modifikavimo (jei norima naudotis integruota buitine technika), buitinės technikos pajungimo paslaugų ir kt. Įskaičiavus visas šias išlaidas, buitinės technikos remontas finansiniu požiūriu gali būti geresnis pasirinkimas.

Nauji buitinės technikos prietaisai nėra tokie ilgaamžiai

Nors iš tikrųjų naujausi buitinės technikos prietaisai šiandien pasižymi labai dideliu funkcionalumu ir siūlo daugybę galimybių, vis dėlto vartotojai pastebi, kad jie nėra tokie patvarūs ir ilgaamžiai kaip anuomet gaminta buitinė technika. Todėl nemanykite, kad jei įsigysite visiškai naują prietaisą, jis jums tarnaus lygiai tiek pat, kiek tarnavo iki tol jūsų turėtas ir prieš dešimt ar penkiolika metų įsigytas prietaisas.

Žinoma, paprastai nauji buitinės technikos prietaisai pasižymi mažesnėmis energijos sąnaudomis, todėl tai gali būti didelis privalumas, jei jūsų dabartinė buitinė technika nėra ekonomiška ir suvartoja labai daug elektros energijos bei vandens. Taigi, jei jūs visgi susiduriate su pastaruoju atveju, gali būti naudinga senąją buitinę techniką pakeisti nauja. Tačiau net ir tokiu atveju pirmiausia jūs turite išsiaiškinti su kokiais gedimais susidūrė jūsų prietaisas ir kiek galėtų kainuoti jo remontas.

Mažiau atliekų

Kai kalbama apie sprendimą buitinę techniką remontuoti arba pirkti naują, visuomet turėtų būti galvojama ir apie mus supančią aplinką bei jos išsaugojimą. Trumpiau tariant, jei jūs pasirinksite savo sugedusią buitinę techniką pakeisti nauja, nemanykite, kad senoji technika būtinai bus perdirbta. Nors iš tikrųjų šiandien veikia ne viena buitinės technikos ir elektronikos perdirbimo įmonė, anaiptol ne visa buitinė technika yra perdirbama, o tai reiškia, kad neperdirbti prietaisai nuolatos kenkia aplinkai, į atmosferą išskirdami nuodingas medžiagas. Todėl jei esate socialiai atsakingas žmogus, pirmiausia visuomet turėtumėte pagalvoti apie kuo ilgesnį savo turimos buitinės technikos išsaugojimą, tokiu būdu sumažinant ir aplinkos taršą.

Informacija: Salvata-Vilnius