Draudimas kelionėms
Laisvalaikis

Kelionių draudimas ir patarimai jį renkantis

Daugeliui kelionės siejasi su pačiomis geriausiomis patirtimis, kurios leidžia pabėgti nuo įprastos rutinos, atgauti jėgas ir užsimiršti. Vis dėlto, vieno dalyko pamiršti nereikėtų – šalia svarbiausių dokumentų ir kremo nuo saulės, vertėtų turėti ir draudimą, apsaugantį nuo skirtingo pobūdžio rizikų. Šiame straipsnyje pasidalinsime, kas tiksliai yra kelionių draudimas ir kodėl jis turėtų atsidurti kiekvieno keliautojo lagamine.

Kelionių draudimas – tai draudimas, kuris atlygina patirtą žalą netikėtos ligos ar nelaimingo atsitikimo atveju bei padengia nuostolius tretiesiems asmenims, kurie buvo sukelti tam tikros apsidraudusiojo veiklos. Kai kuriais atvejais galima tikėtis ir pinigų grąžinimo kelionės neįvykimo atveju (dėl organizatoriaus ar paties keliautojo kaltės, pavyzdžiui, vėlavimo dėl rimtos priežasties).

Draudimas kelionėmsSuma, kurią galite tikėtis gauti netikėto įvykio metu, skiriasi priklausomai nuo regiono – Europos Sąjungos, Rytų Europos, Azijos valstybių ir panašiai. Paprastai maksimali suma neviršija 100 000 eurų. Sumos dydžiui įtakos turi ir jūsų kelionės trukmė, tikslas, konkreti valstybė, papildomos sąlygos bei rizikos (tarkime, jeigu vykstate slidinėti ar plaukti pavojingomis upėmis). Pinigai, kuriuos skiria draudimo įstaiga, gali būti panaudoti medicininiams, repatriacijos tikslams, taip pat, dingus bagažui, jums, jūsų vaikams ar naminiams gyvūnams sukėlus nuostolių tretiesiems asmenims.

Skirtingas draudimo bendrovių kainas, sąlygas bei rizikas pirmiausia galima patikrinti internetinėse jų svetainėse. Jose paprastai galima atlikti skaičiavimus, nurodant asmeninius duomenis, kelionės tikslą ir vietą, trukmę – taip bus pateikta vidutinė suma, kurią galite gauti nelaimingo įvykio metu, taip pat įmokos dydis, kurį reikės sumokėti. Svarbu pastebėti, jog tokie duomenys nėra visiškai tikslūs, todėl tiek didesnė, tiek mažesnė kaina neturėtų nulemti galutinio jūsų sprendimo. Geriausia apsilankyti konkrečiose, jus sudominusiose agentūrose ir pasikonsultuoti su savo sritį puikiai išmanančiais specialistais, kasdien bendraujančiais su keliautojais ir galinčiais pasiūlyti geriausią variantą.

Taigi, kelionių draudimas turėtų kuo greičiau papildyti jūsų dokumentų įdėklą. Idealiu atveju, jo nė nepanaudosite, tačiau keliausite daug ramesni, nes žinosite, jog tiek ligos, nelaimės, tiek neatsargios savo, vaikų ar gyvūnų veiklos atveju, dėl žalos atlyginimo galėsite nesirūpinti – tai taps jūsų draudimo agentūros užduotimi.