Keletas įdomybių apie pagrindinį santuokos atributą – vestuvinius žiedus

Rate this post

Vestuviniai ziedai

Nekantraujate, kol žengsite prie altoriaus? Tačiau jūs dar nespėjote pasirinkti vestuvinių žiedų, kurie bus pagrindiniais jūsų amžinos meilės ir besąlygiško pasitikėjimo bei atsidavimo vienas kitam simbolis? Tokiu atveju prieš leisdamiesi į vestuvinių žiedų paieškas nepraleiskite progos susipažinti su keliais įdomiais Ziedelis.lt pateikiamais faktais.

Žiedo pasimatavimas prieš vestuvių ceremoniją

Ar žinojote, kad anot seno prietaro, vestuvinio žiedo pasimatavimas prieš vestuvių ceremoniją yra blogas ženklas? Be abejo, šis prietaras yra labai neįprastas ir neabejotinai labai nepraktiškas. Vestuvinis žiedas yra būtent ta detalė, kurios pasirinkimui būtina skirti didžiulį dėmesį, įsitikinant, kad jis kuo puikiausiai tiks – nebus nei per didelis, nei per mažas. Todėl akivaizdu, kad šiais laikais tokiu prietaru vadovaujasi labai nedaug žmonių. Tuo tarpu, jei vis dėlto jūs nuspręstumėte prieš vestuves savo vestuvinio žiedo nepasimatuoti, pabandykite jį rinktis atsižvelgiant į tai, kokio dydžio yra jūsų kasdienybėje mūvimi žiedai.

Vestuviniai žiedai ne visuomet yra skirti mūvėti ant rankos piršto

Kai kuriose pasaulio šalyse vestuviniai žiedai yra mūvimi ant visiškai kitų kūno dalių nei mums yra įprasta. Ką jau kalbėti apie tai, kad kai kuriose pasaulio dalyse vietoje žiedų yra naudojami kiti papuošalai. Pavyzdžiui, Vakarų Bengale (Indija) moterys dėvi geležinę apyrankę vietoje žiedo, tokiu būdu parodydamos, kad jos yra ištekėjusios. Tuo tarpu kai kuriose kitose Indijos dalyse indės moterys vietoje žiedo ant rankos piršto mūvi žiedą ant kojos piršto.

Saugokite savo vestuvinį žiedą

Apie pamestus sužadėtuvių žiedus yra sukurta labai daug įvairių mitų ir prietarų. Žinoma, dažniausiai pamestas sužadėtuvių žiedas reiškia tai, jog pametusysis praras ir savo antrąją pusę. Tai yra pakankamai akivaizdus prietaras, tačiau jis neturi nieko bendro su realybe – na, nebent tai, jog vestuvinį žiedą pamatęs žmogus iš tikrųjų gali būti pakankamai išsiblaškęs, todėl galiausiai įgris ir savo antrajai pusei. Kaip bebūtų, anuomet simboliai ir prietarai turėjo labai didelę reikšmę ir darė didžiulę įtaką. Pavyzdžiui, 1893 m. viena moteris Londone pamiršo, kur pasidėjo savo vestuvinį žiedą ir pamanė, kad ji tiesiog pametė. Kadangi ji tikėjo tokiais prietarais, negalėjo susitaikyti su mintimi, kad dėl to praras savo vyrą, todėl įvykdė savižudybę. Suprantama, kad tai yra kraštutinumas, tačiau jis akivaizdžiai parodo, kad prietaringais būti tikrai neverta, o kartais gali būti ir labai pavojinga!

Vestuviniai ziedai internetu

Vestuviniai žiedai ir jų gydomosios galios

Kadangi jau užsiminėme apie senuosius prietarus, vertėtų nepamiršti, kad anuomet žmonės tikėjo, jog vestuviniai žiedai pasižymi ir gydomosiomis savybėmis. Pavyzdžiui, XIX a. Airijoje žmonės manė, kad jei jie vestuviniu žiedu patrins pažeistą ar skaudančią vietą, tokiu būdu galės išgyti. Jie netgi tikėjo, kad į karpą įbedus agrasto krūmo spygliu per vestuvinį žiedą galima pašalinti karpą. Ir tai tikrai nėra vieninteliai neįprasti vestuvinių žiedų panaudojimo būdai, kuriuos galima įvardinti kalbant apie praeitį.

Ankstyvuoju laikotarpiu vestuviniai žiedai nepasižymėjo romantika

Šiandien į vestuvinius žiedus mes esame linkę žvelgti kaip į labai romantiškas detales, tačiau ankstyvaisiais laikais sužadėtuvių žiedai ir vestuviniai žiedai nebuvo tokie romantiški, kaip kad yra šiomis dienomis. Anuomet sužadėtuvių ir vestuviniai žiedai buvo skirti pademonstruoti savo turtus ir „užtvirtinti“ sandorį, kuris taip pat buvo tiesiogiai susijęs su turtais. Taipogi, vienu istoriniu laikotarpiu su sužadėtuvių žiedu būsimai nuotakai būdavo įteikiamas ir maišelis aukso. Taigi, akivaizdu, kad visa tai buvo gerokai labiau susiję su materialiais dalykais nei su nuoširdžia ir didele meile.