Kasko draudimas padeda išvengti papildomų išlaidų

Rate this post

Neapdrausti automobiliai nebegali važinėti Lietuvos ir daugelio Europos valstybių keliuose. Kai tokia tvarka buvo priimama daug žmonių tam priešinasi, tačiau šiuo metu, praėjus ne vieneriems metams, žmonės priprato ir nenorėtų, kad būtų kitaip ir tik pavieniai vairuotojai vis dar mano, kad privalomasis civilinės atsakomybės draudimas nėra būtinas ir reikalingas.

Tačiau ne tik privalomas draudimas yra naudingas. Vis daugiau vairuotojų, ypač perkančių brangesnius ir naujesnius automobilius, papildomai pasirenka ir Kasko draudimą, kuris padeda išvengti finansinių sunkumų net ir tuo metu, kai auto įvykio kaltininko nustatyti nepavyksta ar juo tapote Jūs pats. Taip pat, tai puiki priemonė ne taip skausmingai patirti, kas yra transporto priemonės vagystė.

Įprastai Kasko draudimas siūlomas tik pakankamai naujiems ir vertę turintiems automobiliams, tačiau atsiranda galimybė apsidrausti ir pigesnius, senesnius automobilius. Tai naudinga įvairaus amžiaus ir vertės automobiliams, kadangi dėl neatidžios klaidos ar trečiųjų asmenų padarytos žalos prarasti automobilį nėra ne tik malonu, bet gali būti ir itin skausminga finansiškai.

Transporto draudimas internetuNorint apsidrauski Kasko draudimu gali reikėti ne tik sumokėti gerokai didesnę nei privalomojo draudimo įmoką, bet taip pat ir pasirūpinti papildomomis apsaugos priemonėmis. Visos automobilių apsaugos sistemos yra skirstomos pagal kategorijas, todėl vertėtų prieš draudžiantis pasidomėti, kokia sistema būtina konkrečiu Jūsų atveju ir prieš draudžiantis sumontuoti atitinkamą sistemą.

Nelabai didelės vertės, senesnių metų automobiliams neretai pakanka ir gamyklinės signalizacijos, tuo tarpu itin brangioms ir dažnai nusikaltėlių taikiniais tampančioms transporto priemonėms reikalinga itin aukšto lygio apsaugos sistema, kurią puikiai papildo net nuotolinio sekimo (pagal GPS) prietaisai, todėl net ir dingus automobiliui atsiranda galimybė jį aptikti ir atgauti.

Kasko taip pat gali būti išskirta į dalinį ir pilną Kasko draudimą. Pilnas Kasko draudimas galioja tiek auto įvykių, tiek vagystės atvejais, o dalinis Kasko gali būti tik priemonė apsidrausti nuo nuostolių patiriamų avarijos metu. Be to, galima papildomai apdrausti vairuotoją ir keleivius. Įvykus eismo įvykiui ir susižalojus ar sužalojus keleivius Jums arba jiems būtų išmokama kompensacija.

Draustis Kasko draudimu naudinga tiek naujiems, nepatyrusiems vairuotojams, tiek ir ne vienerius metu vairuojantiems automobilį, kadangi klaidų pasitaiko kiekvieno žmogaus gyvenime, o juk nesinori už vieną menką klaidą mokėti vėliau kone visą gyvenimą. Be to, nuo ilgapirščių ar kitų vairuotojų, kurie pasišalina iš įvykio vietos nėra apdraustas nei vienas žmogus, tad apie tai ypač turėtų susimąstyti ankštuose daugiabučių kiemuose savo transporto priemones paliekantys vairuotojai.

Kasko draudimas yra kelis kartus brangesnis nei privalomas transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimas, tačiau krentant automobilio vertei (kiekvienais metais ji yra vis mažesnė, išskyrus antikvarą) krenta ir Kasko draudimo įmokos dydis. Žinoma, įmokos dydis gali pakilti dėl didelio kiekio sukeltų avarijų ar kitų priežasčių, pavyzdžiui, automobiliui staiga tapus itin patraukliu nusikaltėlių tarpe ar panašiai.

Bet kuriuo atveju, Kasko draudimas apsimoka jei įvyksta kokai nors nelaimė, kitu atveju gali atrodyti, kad tai pinigų švaistymas, tačiau geriau investuoti šiek tiek į savo ramybę ir negalvoti, kas būtų jeigu būtų – dar kitaip sakant, Kasko draudimas – tai mokestis už Jūsų ramybę, kadangi kad ir kas benutiktų, būsite tikri, kad dėl to nenukentėsite finansiškai, tačiau pasidomėkite, kokiais atvejais Kasko draudimas negalioja, kad nepakliūtumėte į nemalonią situaciją (draudimas negalioja neblaiviems asmenims, pažeidus sutarties sąlygas, papildomai įrangai).