Kasko draudimas: ką naudinga žinoti

Rate this post

Kasko draudimas

Kiekviena mūsų šalies keliuose eksploatuojama transporto priemonė privalo būti apdrausta privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu (TPVCA). Apsidraudus šiuo draudimu ir patekus į autoįvykį, kuriame vairuotojas yra kaltininkas, jo draudimo kompanija atlygina padarytą žalą nukentėjusiajam. Tačiau būtina pabrėžti, kad transporto priemonės valdytojo privalomas civilinės atsakomybės draudimas nuostolius atlygina tik autoįvykyje nukentėjusiai šaliai. Jei norima, kad nuostoliai būtų atlyginti ir autoįvykio kaltininkui, yra reikalingas Kasko draudimas.

Tačiau Kasko draudimas, skirtingai nei jau minėtas TPVCA draudimas, transporto priemonių savininkams nėra privalomas, todėl juo yra apdrausta ne kiekviena eisme dalyvaujanti transporto priemonė. Taigi, kadangi Kasko draudimas yra savanoriškas ir skirtas atlyginti žalą pačiam draudėjui, apie šią draudimo rūšį vertėtų pakalbėti plačiau.

Kasko draudimas – kas tai?

Jau sužinojote, kad Kasko draudimas yra savanoriškas transporto priemonės draudimas, kuris padeda atlyginti žalą autoįvykio kaltininkui. Tai reiškia, kad jei jūs esate savo automobilį apdraudę Kasko draudimu ir patenkate į autoįvykį, kuriame esate pripažįstamas kaltininku, padaryta žala bus atlyginta jūsų automobiliui.

Be to, svarbu pabrėžti, jog jei transporto priemonė yra apdrausta Kasko draudimu, padaryta žala bus atlyginta ir tuo atveju, kai automobilis nedalyvaudamas autoįvykyje nukentės dėl kitų priežasčių. Tarp tokių atvejų patenka ir transporto priemonės apgadinimas dėl vagystės, vandalizmo, gaisro ir kt., taip pat žala bus atlyginta ir tuomet, jei automobilis nukentės dėl stichinių nelaimių. Taigi, Kasko draudimo aprėptis yra didesnė nei TPVCA draudimo.

Taip pat savo transporto priemonę nusprendus apdrausti Kasko draudimu, galima rinktis ir įvairius papildomus draudimus, tarp kurių yra ir draudimas nuo nelaimingų nutikimų (kuomet apdraudžiamas tiek vairuotojas, tiek ir keleiviai), patirtų išlaidų atlyginimas, kai pasinaudojama technine pagalba kelyje, išlaidų atlyginimas pasinaudojus pakaitinimo automobilio nuomos paslaugomis ir kt.

Franšizė (išskaita)

Kuomet galvojama pasirinkti Kasko draudimą savo transporto priemonei, visuomet girdima kalbant apie franšizę arba kitais žodžiais tariant – išskaitą. Franšizė gali būti suprantama kaip nuostolių dalis, kurią draudiminio įvykio atveju klientas atlygina pats. Kuomet yra sudaroma Kasko draudimo sutartis, klientas pats gali pasirinkti, koks bus franšizės dydis. Tokiu atveju draudimo bendrovė įvykus draudiminiam įvykiui vartotojui atlygina tą patirtų nuostolių dalį, kuri viršija sutartyje nustatytą franšizės sumą. Kuo franšizės suma yra didesnė, tuo mažesnė draudimo įmoka tenka transporto priemonės savininkui, kuris draudžiasi Kasko draudimu.

Kasko draudimo kaina

Kasko draudimo kaina

Transporto priemonės Kasko draudimo kaina gali būti labai skirtinga. Tam įtakos turi labai daug skirtingų veiksnių, todėl nereikėtų manyti, jog jei ruošiatės drausti dvi tų pačių gamybos metų transporto priemones Kasko draudimu, kaina turėtų būti vienoda ar bent jau labai panaši. Taigi, naudinga žinoti, kas gali turėti įtakos Kasko draudimo kainai.

Kas daro įtaką Kasko draudimo kainai?

Visų pirma, jei jūs kreipsitės į draudimo bendrovę norėdami savo automobilį apdrausti Kasko draudimu, draudikai atsižvelgs į jūsų transporto priemonės pagaminimo datą. Taip pat didelę įtaką turės ir jūsų automobilio modelis bei jo variklio galia. Jei jūsų automobilio modelis yra dažnai vagiamas ar variklio galia yra labai didelė, Kasko draudimo kaina bus didesnė. Draudimo kainai įtakos visuomet turi ir transporto priemonės savininko turima vairavimo patirtis – kuo ji didesnė, tuo mažiau tenka mokėti.

Tačiau nereikėtų apsigauti, nes vien didelės vairavimo patirties nepakanka. Jei turėsite didelę vairavimo patirtį, tačiau kartu būsite patekę ir į daug draudiminių įvykių, kuriuose buvote pripažinti kaltininkais, tai gali reikšmingai padidinti Kasko draudimo kainą. Lygiai taip pat kainai įtakos turės ir jūsų Kasko draudiminis stažas, todėl jei iki šiol jūs niekuomet nebuvote draudęsi Kasko draudimu, tokio draudiminio stažo jūs dar neturėsite, todėl draudimo kaina bus didesnė.