Kas yra anodavimas?

Rate this post

Anodavimas – tai yra elektrocheminis procesas, kurio metu metalo paviršius, dažniausiai aliuminio, yra paverčiamas oksido plėvele. Anodavimas padeda apsaugoti metalą nuo įvairių išorinių faktorių, jis tampa atsparus korozei, patvaresnis bei patrauklesnės išvaizdos. Tai užtvirtina metalo ilgaamžiškumą, todėl anodavimas tampa vis labiau populiarėjančiu procesu. Yra keletas skirtingų anodavimo rūšių: bespalvis, spalvotas ir kietas anodavimas. Anodavimas yra naudojamas įvairiose srityse, pavyzdžiui, juvelyrikoje, statybose, elektronikos gaminiuose, medicinoje, vidaus apdailai, buitinei technikai ir dar daugiau. Anodavimas atlieka apsauginį, dekoratyvinį, izoliacinį, sukibimo gerinimo vaidmenis įvairiems metalo gaminiams. Pasirinkus tinkamus anodavimo ekspertus būsite užtikrinti, jog jūsų gaminys bus anoduotas tinkamai ir įgis visas reikiamas savybes.

Bespalvis anodavimas

Bespalvis arba natūralus anodavimas yra vykdomas sieros rūgšties tirpalų pagalba. Tokiu anodavimo būdu yra išlaikoma natūrali metalo spalva. Taip pat, bespalvis anodavimas suteikia metalui nerūdijančio plieno ypatybių, atsparumą korozijai. Tok anodavimo pasirinkimas yra puikus būdas norint apsaugoti metalą nuo paviršiaus subraižymų. Bespalvis anodavimas gali būti ir laikinas, jei juo yra siekiama trumpalaikė metalo apsauga. Be to, bespalvis anodavimas padeda išlaikyti arba atnaujinti patrauklią metalo išvaizdą.

Spalvotas anodavimas

Spalvotas anodavimas suteikia galimybę metalą paversti išvaizdų ir tinkamą įvairiems panaudojimams. Spalvotas anodavimas yra išgaunamas specialiais organiniais arba neorganinias pigmentais, kuomet metalas, atviromis oksidinio sluoksnio poromis, yra merkiamas į pigmentų vonią. Taip yra galima išgauti įvairių atspalvių ir išlaikyti kitus anodavimo privalumus. Kadangi anodavimo metu galima valdyti norimos išgauti oksidinės plėveles storį, tai leidžia valdyti ir norimos išgauti spalvos intensyvumą.

Kietas anodavimas

Kietas anodavimas yra naudojamas, kai norima aliuminio metalo gaminius padengti tvirta ir atsparia dilimui danga. Tokia danga yra antikorozinė ir daug tvirtesnė nei spalvoto ar bespalvio anodavimo, todėl toks anodavimas yra naudojamas norint panaikinti apdirbimo žymes. Pagal norus yra galima pasirinkti, ar kietas anodavimas bus atliekamas su pigmentais ar dažais ar be. Be dažų ir pigmentų atliekamas anodavimas taip pat gali keisti spalvą nuo šviesiai pilkos iki juodos. Tai priklauso nuo gaminio sudėties ir dangos storio.