Grožis, Sveikata

Kas išties padeda numesti svorio?

mesti svoriVisoms merginoms, kurios jau pradėjo skaičiuoti dienas iki vasaros sezono, primename: nėra stebuklingų tabletėlių, mikstūrų ar užbūrimų „svorio numetimas“, „liekna talija“ ir „graži pupytė“. Norint numesti per žiemą priaugtus kilogramus, padailinti kūno linijas, reikia pasitelkti protą, nesitikėti greitų rezultatų, dirbti su savo kūnu bei laikytis trijų taisyklių: kontroliuoti tai ką valgai, padidinti fizinį krūvį bei maisto racioną turėtų papildyti tinkami sporto papildai.

Kalorijų skaičiavimas
Dažniausiai girdimas skundas „valgau tiek nedaug, o vistiek storėju“. Galbūt maisto kiekis ir nedidelis, tačiau jo kaloringumas yra kelis kartus didesnis nei dienos norma. Todėl kalorijų skaičiavimo meno turėtų išmokti kiekviena, kuri nori numesti svorio. Kalorijų skaičiavimas padeda suvokti ką valgome ir ką tai duoda mūsų kūnui. Tuo pačiu itin vertinga stebėti kiek baltymų, angliavandenių, riebalų yra maiste. Specialistai rekomenduoja, kad dienos kalorijų norma būtų jūsų svoris padaugintas iš 24,5(pvz., jei svoris 85kg, tuomet 85 x 24,5 = 2082). O maisto racioną turi sudaryti 25 proc. baltymų, 60 proc. angliavandenių ir 20 proc. riebalų. Beje, apie mitybą reikėtų galvoti ne kaip apie laikiną dietą, turi būti pradėti formuoti sveikos mitybos įpročiai visam gyvenimui.

Fizinis krūvis
Kad ir kaip apribotum maistą, valgytum sveikai, be sporto teigiamų rezultatų nepasieksi, nes be sporto raumenys netvirtėja, kūnas netampa stangrus. O būtent to nori kiekviena mergina. Jei senokai nesportavai, nebūtina lipti per save ir pulti prievartauti save sporto salėje. Sporto treneriai apie motyvaciją nedaugiažodžiauja – jei nenori, nereikia. Sportas per prievartą negerai, pradėk nuo paprastų dalykų, kuomet pajausi ir pamatysi pirmuosius rezultatus, tuomet noras lieti prakaitą atsiras savaime. Pradėk nuo paprasčiausių pasivaikščiojimų vakarais po valandą-dvi. Porą minučių paeik itin sparčiu žingsniu, po to atgauk kvapą eidama lėtai. Kuomet pasivaikščiojimas prilygs vaikų žaidimui, pradėk lankyti sporto salę. Pradžioje būtinai pasitark su treneriu, susidaryk programą savo rezultatams pasiekti. Atmink, netinkamai sportuojant gali sau lengvai pakenkti, todėl būtinai mokykis iš profesionalų.

Sporto papildai
Klaidingai manoma, kad sporto papildai skirti vyrukams, norintiems priaugi raumenų. Papildai reikalingi visiems, kurie sportuoja ir kurie kartu su prakaitu netenka daug mineralinių medžiagų, kuriems reikalinga energija ir ištvermė. Sportuojant naudojami ir vidiniai resursai, todėl trūkstant mineralinių medžiagų ar vitaminų, organizmas energijos semiasi iš audinių, raumenų, todėl žmogus ne tvirtėja, o senka. Pasitarti su specialistu dėl papildų sportui būtina, siekiant numesti svorio ir sutvirtėti.