Kapų tvarkymo niuansai

Rate this post

Kai miršta artimas žmogus jo artimuosius apgaubia ne tik sunki sielvarto našta, bet ir neišvengiami laidotuvių organizavimo, o vėliau kapų priežiūros rūpesčiai. Kapų tvarkymas yra pakankamai rimtas ir nemažai laiko reikalaujantis darbas. Reikia nuolat galvoti, kaip padaryti kapavietę tvarkinga, gražia bei estetiška akiai. Mūsų šalyje kapaviečių priežiūros tradicijos yra gana gilios, tą daro ne viena karta, todėl su laiku atsiranda dar vienas rūpestis – kapų restauravimas.

Kapų tvarkymas gali atrodyti, kaip sudėtingas procesas, tačiau yra nemažai būdų, kaip jį pasilengvinti. Atkreipkite dėmesį į tai, kas Jums išties gražu, atrodo tvarkingai ir nesistenkite nieko kopijuoti. Patyrę specialistai pagelbės apsispręsti, todėl pasirinkite tinkamą įmonę.

Nepamirškite, jog net jeigu jau esate palaidoję artimą žmogų ir trokštate, jog būtumėte pasirinkę kapo dengimą granito plokštėmis, vis dar galite tai padaryti ir jį renovuoti. Tad, jeigu esate iš tų, kurie neturi laiko arba galimybių nuolat prižiūrėti kapavietės – ši išeitis gali būti būtent Jums.

Šiomis dienomis kapų tvarkymo darbuose besispecializuojančios įmonės gali pasiūlyti gana platų savo paslaugų spektrą. Tai vienkartinis kapavietės tvarkymas, generalinis kapavietės tvarkymas bei nuolatinė kapavietės priežiūra. Pastarasis variantas išties patogus, jeigu dėl įvairiausių aplinkybių tenka ilgam išvykti į svečią šalį. Juk vis tiek norisi, kad artimųjų kapai visuomet būtų tvarkingi.

Jeigu sumanėte restauruoti kapus, turėtumėte žinoti, jog specialistai jums pasiūlys paminklų restauravimą, kapo dengimą trinkelėmis, skaldelės keitimą, kapo bortelių atnaujinimą ir net trinkelių klojimą aplink kapavietę. Jeigu esate iš tų, kurie beveik niekuomet neturi laiko arba paprasčiausiai trokštate, ko nors praktiško bei tvarkingo – pasirinkite kapo dengimą granito plokštėmis ir tikrai nepasigailėsite. Šis ne tik atrodys estetiškai, tačiau dažniausiai išliks švarus, o Jums nereikės ir vėl pergyventi dėl to, kokias gėles pasodinti šį kartą.

Net ir labiausiai minimalistinė kapavietė atrodys skoningai ir jaukiai, jeigu joje žaliuos augalai. Norintiems modernesnio vaizdo, rekomenduojama rinktis vienspalvius arba lapinius augalus. Specialistai jums patars, kokius augalus geriausia sodinti tiek įvertinus kapavietėje esantį dirvožemį, tiek jūsų poreikius bei galimybes pasodinti vienokius ar kitokius augalus.

Kapų tvarkymas neprivalo tapti didžiule problema. Vienas iš populiariausių sprendimų šiomis dienomis yra jo dengimas granito plokštėmis. Šį darbą puikiai atlieka Monumentas.lt. specialistai. Užsukite į jų internetinį puslapį ir apsižvalgykite – galbūt suprasite, ar būtent taip įsivaizduojate artimojo kapavietę.