Namai bei Interjeras

Kamino ir židinio montavimas

ŽidinysUgniakurai, skirtingai nei šildymo katilai, ne tik gali šildyti, bet ir suteikti namams jaukumo, gyvybės. Tiesa, ugniakurus  ar židinius tikslingiau naudoti ne itin dideliems namams apšildyti, taip pat, ugniakurai gana populiarūs butuose, kaip papildomas šilumos šaltinis. Ypač tai domina butų per du aukštus ar itin aukštomis lubomis gyventojus.

Įsirengti namuose ugniakurą galima net ir tada kai jau yra sumontuota šildymo sistema. Tokiu atveju nereikalingas itin galingas ugniakuras, tad galima apsieiti visai nebrangiai. Tiesa, norint realaus, o ne imitacinio elektrinio židinio, teks pasirūpinti kaminu. Kaminą įsirengti daugiabučiame name gali būti keblu, ypač jei gyvenate ne paskutiniame aukšte. Individualiame name kiek paprasčiau, tačiau ir čia iškyla kainos ir saugumo klausimas. Kaminai turi būti įrengiami pagal nustatytas normas ir taisykles, o ir patiems gyventojams reikėtų rūpinti savo namų turtu bei namiškių sveikata, kadangi blogai įrengti kaminai yra didelis žingsnis nelaimės link, o gaisras įprastai būna negailestingas.

Norintiems įsirengti ugniakurą reiktų pamąstyti ne tik apie jo privalumus, bet ir papildomus rūpesčius bei šiokius tokius trūkumus. Visų pirma, ugniakurai užima nemažai vietos. Jei Jūsų kambariai ar kitos patalpos nėra labai dideli, vertėtų dar kartą gerai pagalvoti. Realiai kambarys gali sumažėti net keliais kvadratiniais metrais.

Negano to, kad ugniakurai sumažina plotą kambaryje, kuriame jie stovi, dar reikia vietos ir malkoms. Jei ugniakuras nenaudojamas šildymui, daug malkų turėti nebūtina, tačiau net ir nedideliam ryšulėliui malkų reikia vietos. Kambaryje jų laikyti nelabai norisi, tad reikia turėti garažą ar bent jau rūsį. Tiesa, kuo mažesniais kiekiais pirksite kietąjį kurą, tuo jis bus brangesnis, todėl turėti erdvų garažą būtų naudinga.

Be ugniakuro ir malkų namuose turės atsirasti ir tam tikri įrankiai. Vieni jų skirti žarstyti, kiti – pravalyti kaminui. Bet kuriuo atveju tai papildomos išlaidos, reikalinga vieta ir žinoma papildomas darbas, kurį karts nuo karto teks atlikti. Neprižiūrėti kamino ir paties ugniakuro nevalia – pavojus yra pernelyg didelis ir gali stipriai atsiliepti Jums pačiu netikėčiausiu momentu. Be to, jei kursite ugniakurą daugiabučiame name, saugumo klausimas taps dar aktualesnis, mat čia rizikuojama ne tik savo turtu, bet ir kaimynų turtu ir gyvybėmis.

Verta nepamiršti, kad ugniakurai yra tikros ugnies šaltiniai, todėl itin atsargūs turėtų būti turintys mažų vaikų. Žinoma, apsaugoti juos nuo ugniakuro karščio tikrai nesunkiai galima, tačiau vis tiek būtinas budrumas, ypač jei vaikai tik pradeda vaikščioti ir viskuo domėtis. Taip pat, ugniakurus reikia saugoti ir nuo gyvūnų, būtina nepamiršti uždaryti stiklo, užgesinus visuomet patikrinti ir įsitikinti, greta nelaikyti degių medžiagų. Galima rinktis keramikinius kaminus, nes šie yra greičiau montuojami, bet itin patvarūs.

Nepaisant tykančių pavojų, nemažų išlaidų ir vargų įsirengiant bei papildomos priežiūros ugniakurai yra labai jaukus ir naudingas pasirinkimas. Pradedant nuo to, kad tai papildomos šilumos šaltinis Jūsų namams, kas yra labai aktualu šaltomis žiemomis tiems, kurių šildymo sistema nepajėgi apšildyti viso namo tinkamai, taip pat tiems, kurie nori dienos metu sutaupyti ir šildytis tik ten, kur būna, o juk dažniausiai didžioji dalis laiko praleidžiama viename kambaryje. Tęsiant toliau, galim pasakyti, kad suteikiama šiluma, suteikiamas ir jaukumas, gyvumas namams. Ugnis nėra statinė, ji juda, netgi sakoma, kad ugnies liepsnos šoka, o tai, nors skamba ir mažai įtikinamai, tikrai suteikia namams papildomos gyvybės, visai kaip įsigijus naminį gyvūnėlį ar kambaryje pastačius augalą.