Laisvalaikis

Kalėdoms pradėk ruoštis…spalį!

kaledosNors gali nuskambėti keistai, tačiau spalio mėnuo yra pats laikas pradėti ruoštis didžiosioms metų šventėms. Anksti pradėjus galima viską susiplanuoti, susiruošti ir sutaupyti. Svarbiausia, jei netinginiausi dabar – nepatirsi streso, Kalėdų karštinės ir visos įprastinės sumaišties. Taigi, nuo ko pradėti?

Pradėk nuo planavimo. Tiesiog prisėsk pusvalandžiui su kavos puodeliu ir susirašyk esminius „rėmus“ Kalėdų šventei: kiek svečių planuoji kviesti, koks namų dekoro planas, ką patieksi ant stalo, kokius kokteilius ruoši, kiek žmonių norėsi pasveikinti ir kokio lygio dovanas (atvirutę, simbolinę dovanėlę, normalią dovaną ar brangią dovaną) planuoji jiems įteikti, koks visos šventės biudžetas. Neturi žalio supratimo ką pateiksi ant stalo arba kokios Kalėdinės dekoracijos puoš namus? Štai ir atskiros užduotėlės, kurias sekančiu prisėdimu gvildensi. Idėjų papuošimams, stalo dekorui iri pan. gali pasisemti iš tokių portalų kaip Pinterest.

Antras žingsnis – prisimink ką naudingo ir Kalėdinio jau turi namuose. Kalėdos buvo prieš beveik metus, po jų greičiausiai viską supakavai ir paslėpei spintos gilumoje. Laikas patikrinti tą paslėptą gėrį. Ar visos kalėdinės girliandos veikia? Jei kuri sugedusi, mesk lauk ir įrašyk į pirkinių sąrašą. Lygiai taip pat apgalvok kaip šiemet planuoji puošti eglutę – tuo ką turi nuo praėjusių metų ar nori dekoruoti eglutę vienos ar dviejų spalvų deriniu. Jei pasirinktai idėjai trūksta kalėdinių žaisliukų, tuomet vėlgi – kalėdiniai eglutės žaisliukai turi atsidurti pirkinių sąraše. Jei apsisprendei dėl namų dekoro, tuomet pirkinių sąrašą papildyk ir tokiomis smulkmenomis kaip servetėlės.

Kalėdinės atvirutės tau neatsiejamos nuo žiemos švenčių? Tuomet įsigyk jas jau dabar, sugalvok (ar iš interneto nukopijuok) gražius žodžius, užrašyk atvirutę, ant voko užrašyk adresą (jei šiuo momentu supranti, jog nežinai pasikeitusio draugų adreso – laikas susitikslinti visų atviručių gavėjų adresus) ir padėk. Atėjus gruodžio viduriui tau nebereiks sukti dėl to galvos, užteks pagriebti vokus ir nunešti į paštą.

Kuomet visas planas ir biudžetas prieš akis, mažiau šansų, jog prisipirksi mažmožių, kurių nepanaudosi ir jie tik dulkės spintoje. Ieškok būtent to, kas yra tavo pirkinių sąraše. Turi beveik 3 mėnesius, tad nežiopsok, apžvelk visus išpardavimus, nepraleisk akcijų, tavo dėmesį turėtų patraukti ir specialūs akcijų portalai, tokie kaip Masinis.lt, kur daug šventinio gėrio.

Kuo anksčiau pradėsi rūpintis, tuo daugiau šansų, jog prieš pat šventes viską būsi padariusi ir galėsi ramiai atsipūsti, kol kiti šoks Kalėdinės karštinės pasiutpolkę.