sveikinimai

Kaip turėtų būti rašomi sveikinimai gimtadienio proga?

Rate this post

Jei tik turite galimybę, nepamirškite garsiai sušukti „Su gimtadieniu!“ artimam draugui ar šeimos nariui. Jei to nepavyksta padaryti gyvai, galite išsiųsti sveikinimą. Tai gali būti sms, balso žinutė, elektroninis laiškas su atvirute ar popierinė atvirutė. Nesvarbu koks pristatymo būdas, svarbu, jog sveikinimai gimtadienio proga pasiektų adresatą bei būtų nuoširdūs. O dar svarbu, jog atvirutės ir sveikinimo tekstas pasiektų su tokia emocija, kokią jūs jaučiate ir norite perduoti.

Todėl šiandien dalinamės keliais praktiškais ir dažnai pamirštamais patarimais, kaip turėtų skambėti sveikinimai gimtadienio proga.

Suteikite sveikinimui asmeniškumo

Tipiškas „Su gimtadieniu!“ tinka visada, tačiau geriems draugams, artimiems kolegoms ir šeimos nariams galite parašyti ir šiek daugiau bei asmeniškiau. Jie to nusipelnė! Įterpkite į sveikinimo tekstą asmeninį komentarą, prisiminimą apie laiką ar įvykį kartu, kas privers sveikinimą gavusį žmogų išjausti tą džiugią emociją ir susieti ją su jumis.

Venkite klišių

Nors ir taip dažnai naudojamas sveikinimas „Su gimtadieniu“, jis yra pateisinamas, nes yra paprastas ir tikslus. Tačiau kitos frazės jau tapusios klišėmis ir skamba skurdžiai. Pavyzdžiui, kas antrame sveikinime matomas „Tu nusipelnei geriausio“ ar „Kad tavo svajonės išsipildytų“, jau skamba nebeskaniai. Per dažnai naudojamos frazės tampa bejausmės. Todėl jei sunku rasti tinkamus žodžius (ne visi gali būti kūrybingi), tiesiog rašykite trumpai ir nuoširdžiai.

Jei galite – prajuokinkite

Jei jūsų ir gimtadienį švenčiančio žmogaus santykiai yra artimi ir esate daug patyrę linksmų akimirkų, greičiausiai mokėsite ir atrasite tuos žodžius ir tuos atsiminimus, kurie sutalpinti į sveikinimo atvirutę, sugebės prajuokinti ir pakelti nuotaiką. Tik nepersistenkite – jei kartais atvirutė būtų skaitoma viešai ar patektų į kitų rankas, jos tekstas neturėtų sugėdinti ar priversti jaustis nepatogiai sveikinimą gavusį žmogų.

Pasitelkite sentimentus

Sveikinant artimiausius žmones, nebijokite pasitelkti sentimentų. Ypač jei sveikinate tėvus, senelius ar brolius, seseris, už širdies griebianti jausminga žinutė tikrai bus laiku ir vietoje. Tokioje atvirutėje gali nuskambėti sveikinimai gimtadienio proga kartu su bendrais prisiminimais. Išsakykite kaip gerai jaučiatės, žinodami, jog šie mylimi žmonės yra šalia.

Geriau mažiau nei per daug

Tiek sentimentalūs, tiek juokingi sveikinimai gali būti trumpi ir tikslūs. Nebūtina persistengti ir vietoje sveikinimo atvirutės teksto parašyti penkių lapų laišką – jam yra ir kitų progų. Todėl visada pasverkite kiekvieną žodį ir prisiminkite, jog kartais mažiau yra geriau.